Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Džiaugsmingas Meduolio užkratas plinta

2010-12-08
Paskelbk savo straipsnį

Spalvoto Meduolio diena tęsiasi – įsitikino įventės organizatoriai ir dalyviai, atvažiavę įteikti žadėtų dovanų į Vilniaus Trečiuosius Vaikų Globos namus. 

Didžiulės dėžės skanėstų atkeliavo pas vaikus.  „Gauti dovanų yra labai malonu, – sakė globos namų direktorė Elvyra Lotc. – Tačiau tikrai nemažesnis džiaugsmas yra patiems nuspalvinti meduolį ir padovanoti kitiems.“  Vaikų smalsumas pakeitė meduolių įteikimo ceremoniją –netikėtai vakaras virto dar viena meduolių marginimo švente.  Į aktų salę greitai buvo sunešti stalai, visi norintys pasipuošė prijuostėmis, kepuraitėmis, pasiruošė spalvotus glajus ir – užvirė darbas. Vyresnieji vieni per kitus sparčiai spalvino, dekoravo, mažieji, auklėtojų padedami, kovojo su pagunda lyžtelti ar bent paliesti  cukriniu glaistu blizgantį meduolį.

„Netrukus mūsų vaikai išvažiuos pas globėjus Kalėdinių atostogų, – sakė direktorė Elvyra Lotc. – Lagaminai jau paruošti kelionėms į Italiją, Lenkiją. Dabar mes jau žinome, ką globėjai gaus dovanų – visi vieningai nutarėme, kad nuvešime jiems savo margintų meduolių.“

Per  1500 vilniečių marginti meduolių  buvo suverti į žaismingus Advento kalendorius ir padovanoti Vaikų namų globotiniams. 50 gražiausių meduolių ir Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Maisto produktų technologijos antro kurso studentų bei dėstytojos Jurgitos Lazdauskienės  sukurta Meduolinė Gedimino pilis  buvo parduoti gruodžio 4 d. tarptautinėje Kalėdinėje  labdaros mugėje Vilniaus Rotušėje, o surinktos lėšos bus panaudotos geriems darbams. Gražiausių darbų autoriai buvo pagerbti atminimo dovanomis.

„Spalvoto meduolio dienos“  idėjos autorė Violeta Masteikienė  sako, kad ruoštis kitų metų šventei pradės dar  šiemet, nes projektas suteikia tiek daug gerų emocijų visiems jo dalyviams, kad būtina paversti jį kasmetiniu. Šiai idėjai pritaria ir didysis renginio rėmėjas bendrovė „Dansukker“, kiti rėmėjai  bei kepyklėlės.

www.meduoliodiena.lt