Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Draudimai prekiauti alkoholiu veda prie higienos normų pažedinėjimų, bet realių problemų nesprendžia

2010-09-22
Paskelbk savo straipsnį

Kaimo turizmo sodybose pasivaišinti ar užsienio svečiams pristatyti lietuviškos naminukės - negalėsime

Atsižvelgiant į dabartinės Vyriausybės programos nuostatas sistemingai mažinti alkoholio vartojimą šalyje, Vyriausybės posėdyje nepritarta įregistruotoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis, kuriomis siūloma įteisinti stiprių alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose. Iš trylikos posėdyje dalyvavusių ministrų tik keturi buvo už tokį pasiūlymą, devyni ministerijų vadovai, taip pat premjeras Andrius Kubilius, balsavo prieš.
Atsisakymas legalizuoti naminukę grindžiamas tuo, kad alkoholio suvartojimo vienam gyventojui mastai išlieka dideli, prasta alkoholio vartojimo kultūra visuomenėje. Įvertinus šias aplinkybes ir teikiant siūlymus kaimo turizmu besiverčiantiems asmenims gaminti alkoholinius gėrimus, turėtų būti numatytas griežtesnis šių gėrimų gamybos reglamentavimas ir kontrolės tvarka, įsitikinęs Ministrų kabinetas.
Tačiau tuo pačiu metu ministras pirmininkas teigia, pavyko gerokai pristabdyti nesaikingą alkoholinių gėrimų vartojimą. 2009 metais, palyginti su 2008-aisiais, alkoholinių psichozių ir ūmių apsinuodijimų sumažėjo 30 procentų. Pernai dėl alkoholio vartojimo mirė 456 žmonėmis mažiau nei 2008 metais, sumažėjo vaikų, kuriems ambulatorinėse ar stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose buvo nustatytas ūminis apsinuodijimas alkoholiu. Alkoholio toksinio poveikio atvejų sumažėjo 14,4 procento, o alkoholinės intoksikacijos atvejų – 37,5 proc.

Kaip apeinami draudimai ir kokie to rezutatai

Niekam ne paslaptis, kad jei nespėjote iki 22 val. vakaro nusipirkti alkoholinių gėrimų – be problemų tai galite padaryti „kavinėse-baruose“, kur alkoholiu prekiaujama visą parą...dažniausiai per grotas, kaip senuose, geruose „načnikuose“.
Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos šių metų rugpjūčio mėnesį atliko tikslinius smulkių viešojo maitinimo įmonių (kavinių, barų), kuriuose nakties metu (nuo 22 val.) prekiaujama alkoholiniais gėrimais, patikrinimus visuose Lietuvos rajonuose.
„Situacija viešojo maitinimo įmonių – kavinių, barų, vykdančių veiklą nakties metu, yra prasta. Pusėje patikrintų maitinimo įstaigų nustatyti pažeidimai“ - tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramunė Baranauskienė.
Nustatyta, kad dauguma kavinių ir barų įrengta per mažo ploto patalpose, lankytojai neįleidžiami į vidų, kai kuriuose alkoholiniai gėrimai parduodami per langelius, patalpoms reikalingas remontas. Kai kuriose kavinėse alkoholiniai gėrimai buvo laikomi ant grindų, nenumatytos jų laikymo vietos, rasta alkoholinių ir maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, nebuvo stalų ir prekystalių paviršių dezinfekavimo priemonių, nustatyta kitų higienos, savikontrolės ir maisto produktų ženklinimo pažeidimų.

Tokios „kavinės, barai“ buvo įtraukti į padidintos rizikos įmonių sąrašus. Šiose įmonėse tiksliniai patikrinimai bus atliekami dažniau.
Tai ar prekiauti alkoholiu po 22 val. uždrausta ar tiesiog pasikeitė pardavimo vietos? Taip ir su „naminuke“ visi, prireikus, žinome iš kur jos gauti, bet svečiams ją turėsime traukti iš po stalo.

Parengė: Ieva Malaiškaitė
Pagal vmvt.lt ir vtv.lt 
Nuotraukos: alytausgidas.lt
MENIU.LT informacija

2010 09 22