Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Daugiausiai maisto produktų kokybės pažeidimų – Norfoje

2011-08-10
Paskelbk savo straipsnį

Per pirmąjį šių metų pusmetį didžiuosiuose prekybos centruose buvo atlikti 1008 patikrinimai, iš jų – 425 pagal vartotojų skundus (42 %). Patikrinimai su pažeidimais sudarė 31 %. Lyginant su 2010 metų pirmuoju pusmečiu, patikrinimų su pažeidimais sumažėjo 10 %, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

UAB „Maxima Lt“ buvo atlikti 395 patikrinimai, iš jų su pažeidimais sudarė 25 % (nuo visų atliktų patikrinimų). UAB „Palink“ – 279 patikrinimai, iš jų su pažeidimais – 27 %, UAB „Norfos Mažmena“ – 217 ir 45 % bei UAB „Rimi Lietuva“ – 117 ir 32 %. Daugiausiai maisto produktų kokybės pažeidimų nustatyta UAB „Norfos Mažmena“, mažiausiai – UAB „Maxima Lt“. Visuose prekybos centruose, kaip ir praėjusiais metais, vyravo bendri higienos ir maisto produktų ženklinimo, kokybės ir kiti teisės aktų reikalavimų nesilaikymo pažeidimai.

Už nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus per pirmąjį 2011 m. pusmetį prekybos centrų atsakingiems darbuotojams skirta 6 555 Lt baudų ir 4 įspėjimai.

Pavyzdžiui, šių metų rugpjūčio 1 d. Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atliko patikrinimą UAB „Norfos mažmena“ prekybos centre (Švitrigailos g. 40A/ Marijampolės g. 8, Vilnius). Patikrinta pagal gautą vartotojo skundą dėl šiame prekybos centre įsigyto surūgusio „Mūsų pieno“. Patikrinimo metu nustatyta, kad pieno produktai buvo laikomi netinkamoje temperatūroje, ją pamatavus, termometras rodė +15,4 °C. Atlikus juslinį 2,5 % „Mūsų pieno“ (tinkamumo vartoti terminas – iki 2011-08-03) įvertinimą, nustatyta, kad pienas surūgęs. Netinkamo naudoti pieno realizacija sustabdyta. Taip pat nustatyta, kad parduotuvėje neteisingai pildomi šaldytuvų temperatūros matavimų žurnalai, netaikomos temperatūrų koregavimo priemonės. Maisto produktai (duonos, pyrago, konditerijos, mėsos, žuvies gaminiai) su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, buvo laikomi nepaženklintoje vietoje. Šaldytuve, kuris paženklintas kaip trečios kategorijos šalutinių gyvūninių produktų laikymo vieta, buvo laikomi valgomieji ledai. Už nustatytus pažeidimus parduotuvės atsakingam asmeniui skirta 300 litų bauda pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Prienų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parduotuvėje UAB „Agvos prekyba“ nustatė, kad mėsos, paukštienos gaminiai  laikomi netinkamoje temperatūroje (+12 °C ), 63 kg  mėsos nepateikti produktų įsigijimo dokumentai, nustatyta kryžminė tarša. Atsakingam parduotuvės asmeniui skirta 500Lt bauda.

Atlikus patikrinimą pagal vartotojo skundą  parduotuvėje "Vito Pečiulio prekybinė firma" (Kėdainiai), nustatyta, kad maisto produktai laikomi netinkamoje temperatūroje - kiaušiniai +25 laipsnių, kreminiai  konditerijos gaminiai +15 laipsnių, rasta maisto produktų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę, rasta daržovių, kurioms nepateikti produktų įsigijimo dokumentai. Atsakingam asmeniui skirta bauda – 200Lt.

Parduotuvėje „Kryžkelė“ Zarasu r. sav., planinio patikrinimo metu nustatyti bendri higienos pažeidimai, neužtikrinamos maisto produktų laikymo sąlygos, nustatyti maisto produktų ženklinimo pažeidimai. Atsakingam asmeniui skirta bauda – 100 Lt.

Per šių metų liepos mėnesį nustatyta 114 maisto produktų laikymo sąlygų pažeidimo atvejų įvairiuose prekybos centruose: mėsos, pieno gaminių saugojimo vietoje (šaldytuvai) temperatūra neatitinka gamintojų nurodymų, t/b 0+6°C, yra +10°C.

Vmvt.lt informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2011 08 10