Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Čekija kviečia mėgautis Šv. Martyno vynu

2010-11-02
Paskelbk savo straipsnį

Nuo lapkričio 11 d . Čekijoje ragaujamas jaunasis Šv. Martyno vynas. Pagal tradiciją jauną vyną pardavinėti ir gerti galima tik nuo lapkričio 11 dienos iki Šv. Kalėdų.

Šv. Martyno vynas pasižymi subtiliu vaisių aromatu, yra labai harmoningas ir gaivus. Raudonas Šv. Martyno vynas tinka prie keptos anties su kopūsta ir knedlikais.  

Daugeliuose vyno rūsyse, restoranuose, viduramžių pilyse gurmanai gali degustuoti Šv. Martyno vyną, paklausyti cimbolų muzikos ir arčiau susipažinti su vyndarystės tradicijomis ir čekų virtuve.

Jaunąjį Šv. Martyno vyną degustuosime   lapkričio 11 d. Prahos botanikos sode, Šv. Klaros   vynuogyne. Istorinis Šv. Klaros vynuogynas yra pripažintas nacionaliniu paminklu, kaip teigiama įkurtas XIII amžiuje. http://www.botanicka.cz

Jaunojo vyno megėjus kviečia garsus Karlštejn pilis, kur Romos imperatorius ir Čekijos karalius Karolis IV pradėjo auginti vynuoges XV a. Pirmiejie buteliai bus atkimšti 11:11 val. www.hradkarlstejn.cz .

Esantis Čekijos ir Austrijos pasienyje Mikulov žavi turistus savo pasakiško miestelio atmosfera ir Pietų Moravijos senomis vyndarystės   tradicijomis. Mikulovo pilyje , kur stovi milžiniška 101 081 litrų vyno statinė,   lapkričio 12 d. jaunąjį Šv. Martyno vyną. www.mikulov.cz

Čekijoje vynuogynai visada būdavo pačiose šilčiausiose vietose – upės Labės apylinkėse, Veltavos ir Oh ře   žemupyje, bei Pietų Moravijoje, kur   auginamos tokios rūšys kaip Müller - Thurgau Veltlínské , Svatovavřinecké , Modrý Portugal (Blauer Portigieser).