Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

2030 žmonijai nebeužteks žemės resursų, o 2050 ir maisto

2010-10-21
Paskelbk savo straipsnį

Norint išmaitinti žmoniją, maisto gamybą iki 2050 metų būtina padidinti 70 proc. Šie duomenys pateikiami Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) pranešimo išvadose. Šios organizacijos ekspertai tvirtina, kad žemės ūkio produkcijos gamybos didinimo problemą reikia spręsti tuo pat metu kovojant su skurdu ir badu, kuo efektyviau naudojant ribotus gamtinius išteklius ir prisitaikant prie besikeičiančio klimato.

Jungtinių Tautų ekspertų prognozėmis, po 40 metų pasaulyje gyvens apie 9,1 mlrd. Žmonių. 2007 metais Žemėje gyveno 6,8 mlrd. Žmonių, o tai sudaro 50 proc. žmonių populiacijos, kurią pajėgia atlaikyti mūsų planetos ekosistema.

Augant vartojimui visose gyvenimo srityse, anglies dvideginio emisijos ir gamtos išteklių naudojimo mastai pasiekė „kritinį lygį“. Pasak Pasaulinio Laukinės gamtos fondo (WWF) - jei tokios tendencijos išliks ir toliau, dar iki 2030 m. žmonijai prireiks antros planetos savo vartojimo poreikiams patenkinti.

Teigiama, jog ateityje maždaug 70 proc. pasaulio gyventojų gyvens miestuose – šiuo metu kaimo vietovėse gyvena apie 51 proc. žmonių. Net kukliausiais Jungtinių Tautų specialistų vertinimais, dėl žmonių skaičiaus bei vartojimo didėjimo iki 2030 m. žmonijai prireiks dviejų Žemės tipo planetų, kad patenkintų poreikį ištekliams ir atliekoms šalinti. Be to, jei visų šalių gyventojai pasiektų tokį vartojimo lygį, kaip, pavyzdžiui, JAV ar Jungtiniuose Arabų Emyratuose, iki 2030 m. prireiktų 4,5 Žemės.

Tik milžiniškas vartojimo skirtumas tarp turtingų ir skurdžių valstybių apsaugo mūsų civilizaciją nuo ekologinės katastrofos, teigia WWF ekspertai.

MENIU.LT informacija
Parengė: Ieva Malaiškaitė
Šaltiniai: www.technologijos.lt
Nuotraukos: Ieva Malaiškaitė

2010 10 21