Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną

Kur paragauti kinų maisto?

Kinų virtuvė yra viena labiausiai paplitusių užsienio virtuvių Lietuvoje. Šiuo metu kinų virtuvės restoranus galime rasti ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir mažesniuose, labiau nuo didmiesčių atitolusiuose miesteliuose. Tad kodėl ji tokia populiari visame pasaulyje?

Kinijoje dar Konfucijaus laikais žmonės suprato, kad maistas tai nėra tik pirminio poreikio (alkio) patenkinimas. Tai kur kas daugiau. Senovės kinai tikėjo, kad maistas yra žmonių dvasinės ir fizinės savijautos balanso priežastis kaip Ying ir Yang.    

Kinų virtuvė yra kupina spalvų, aromatų, skonių ir tekstūrų. Tai ne ne tik skonis, tai meno kūrinys, kuriuo mėgaujasi ir vertina viso pasaulio gurmanai.

Kinų šefai skiria daug dėmesio derinant patiekalų koloritą ir tai nėra tik skonio receptorius pamaloninantis triukas, bet ir būtinybė suteikti patriekalui estetikos išmarginant jį įvairiomis ingredientų spalvomis. Aromatas kinų virtuvėje nenusileidžia spalvingumo būtinybei. Šiuose spalvinguose patiekaluose tradiciškai yra naudojamas anyžis, cinamonas, imbieras, česnakas, aštrumo priduodantis čili pipiras ir žinoma aromatingas sezamas ir sezamų aliejus. Tokia prieskonių gausa lengvai užburia ir nukelia į tolimuosius, mistifikuotus rytus.   

Tačiau spalvų ir kvapo negana, Juk visų svarbiausia yra skonis. Kinų virtuvėje dominuoja penki pagrindiniai skonių tipai: saldumas ir rūgštumas, kartumas, aštrumas ir sūrumas. Šie vakariečiams kartais sunkiai suprantami skonių deriniai sukuria itin stiprius skonių potyrius. Įdomu ir tai, kad pačioje Kinijoje yra populiarūs skirtingo tipo skonių junginiai: Pietų saldumas, Šiaurinis sūrumas, Rytų aštrumas ir Vakarų rūgštumas. Priklausomai nuo regiono (šiaurinė ar pietinė, rytinė ar vakarinė Kinijos dalis) vietiniai renkasi saldesnius ar sūresnius prieskonių mišinius. Gal todėl vykstant banketams kinų restorane yra patiekiama įvairių skonių ir tipų patiekalų, kad kiekvienas atrastų jam labiausiai gomurį glostantį skonį.    

Nors kinų patiekalai itin populiarūs lietuvoje, daugelis pastebi, kad gausiame patiekalų pasirinkime, dažnai vyrauja vienas ir tas pats skonis (saldžiarūgštis padažas, sūrus sojos padažas ir t.t.). Tai tikrai nereiškia, kad kinų virtuvė yra skurdi. Kinai itin greitai prisitaikantys prie vietinės kultūros, tuo pačiu ir vietinio maitinimos įpročių. Nežiūrint į tai, net ir Lietuvoje galima atrasti kinų restoranų, kurie strengiasi mažiau pataikauti vietiniam skoniui ir leidžia atrasti ir pasimėgauti itin spalvingais, tikros Kinijos skoniais.  

Atraskite savo mėgstamiausius kinų virtuvės perliukus žemiau pateikiamame kinų virtuvės restoranų žemėlapyje. Atradę, nepamirškite pasidalinti savo skonio įspūdžiais su kitais meniu.lt gurmanais, palikdami atsiliepimą apie aplankytą restoraną:

Rodyti žemėlapyje
Rytai
3.7
Gynėjų g. 2, VILNIUS
China City
Uždaryta
Šiandien 12:00 – 23:00
Jasinskio g. 6, VILNIUS
Rezervuoti
Pas Ali
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 21:00
4.5
Šv. Gertrūdos g. 68, KAUNAS
Hao chi
Uždaryta
Šiandien 10:00 – 10:00
4.4
Viekšnių g. 20D, MAŽEIKIAI
Jin Mei
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 23:00
4.3
Vytenio g. 8, VILNIUS
Kinų klasika
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 21:00
Kalvarijų g. 125, VILNIUS
Bamboo Box
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 22:00
Kaunakiemio g. 5, KAUNAS
Panda Kinija
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 23:45
  • Populiarus
Fabijoniškių g. 99, VILNIUS
Gold Hong Kong
Uždaryta
Šiandien 11:30 – 22:30
Vingrių g. 11/4, VILNIUS
ChinaTown
Uždaryta
Šiandien 11:00 – 23:00
4.1
Kęstucio g. 4, MARIJAMPOLĖ
Rodyti daugiau restoranų 27