Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vilniuje startavęs „Dangaus restoranas“ dar priims keletą norinčiųjų!

2012-06-14
Publicējiet savu rakstu

Tris pirmąsias dienas vaišes rengia 20-ą vietą 2012 m. geriausio pasaulio restoranų 50-uke užimančio ir pastarųjų metų geriausio Švedijos restorano „Frantzen/Lindeberg“ (turinčio dvi „Michelin“ žvaigždutes) bendraturtis ir vyriausiasis virėjas Björn Frantzen, o penktadienį ir šeštadienį vadovavimą „Electrolux“ profesionalia technika aprūpintai virtuvei iš jo perims taip pat „Michelin“ žvaigždute įvertinto geriausio 2008 m. Suomijos restorano „Postres“ vyriausiasis virėjas Samuli Virgentius. Sekmadienį garsius užsienio šefus pakeis daugiausia garbingų titulų turinti Lietuvos kulinarė – restorano „California Gourmet“ meistrė Aldona Gečienė.

B.Frantzen Vilniaus turo svečiams užkandžiui pasiūlys prancūzišką skrebutį su parmezanu, trumais ir ilgai išlaikytu actu, o pirmajam patiekalui – jautienos kapotinį su aukšlių ikrais, rūkytų ungurių mėsa pagardinta tiršta grietine, traškiais svogūnais ir pelenais. Pagrindiniam patiekalui virtuvės šefas ruoš lėtai keptą jūrų velnią ir artišokų tyrę, kurią patieks su dilgėlių ir jaunų česnakų užpilu bei voveraitėmis, o desertui – raudonosios Oolong arbatos putėsius su šviežiomis braškėmis ir klevų sirupe marinuotais pomidorais.

Tuo tarpu S.Virgentius užkandžiui patieks ėrienos kapotinį su voveraičių majonezu ir rūgštynėmis,  pirmajam patiekalui – apkeptą laukinę lašišą su marinuotais agurkėliais ir grietine. Pagrindiniam patiekalui svečiai ragaus marmurinę jautienos filė ir apkeptą cikoriją su rudojo sviesto padažu, o pagrindinis deserto ingredientas bus braškės.

A.Gečienė sekmadieninėms vaišėms numatė karališkųjų krevečių karpačą su baltojo balzaminio acto ir natūralių obuolių sulčių padažu, kaparėliais ir rausvojo vyno želė, pateikiamą su šviežiomis vasarinėmis  salotomis; taip pat žąsų kepenėles ir karamelizuotų kaštainių putėsius su soterno vyno želė ir medaus bei balzaminio acto užpilu. Pagrindiniu patiekalu taps žemoje temperatūroje apskurdinta ėrienos nugarinės filė su trumų padažu, patiekiama su bulvėmis, džiovintų baravykų užkepėle ir traškiais žaliaisiais šparagais, o desertu - juodojo šokolado bokštas su pasiflorų ir persikų šerbeto įdaru bei šviežių mėtų padažu ir miško uogomis. Visus šiuos gardumynus lydės „Pernod Ricard“ tiekiamas MUMM šampanas.

Trumpiausias „Dinner in the Sky“ pakėlimas „Šampanas danguje“ trunka 20 min. ir kainuoja 99 lt, ilgiausias – apie 339 Lt kainuojanti keturių patiekalų vakarienė – 60 min. Taip pat norintys gali pasirinkti pusryčius ar priešpiečius danguje arba užsisakyti visą 22 vietų stalą.

Pakėlimo metu svečiai galės mėgautis ne tik sostinės panorama iki šiol nematytu rakursu, bet ir išskirtiniais patiekalais. Kartu kils virtuvės šefas – patiekdamas patiekalus jis betarpiškai bendraus su svečiais.

2008 m. Belgijoje pradėtą projektą organizuoja „Events in the Sky“. Visa jo techninė įranga yra suprojektuota remiantis vokišku DIN 4112 standartu ir yra gavusi saugumo patvirtinimus iš itin griežtus reikalavimus taikančių šalių, tokių kaip JAV, Kanada, Australija, P.Afrika. „Dinner in the Sky“ turą Lietuvos sostinėje remia Vilniaus savivaldybė.

Vilniuje planuojami ne daugiau nei 84 pakėlimai ir dauguma jų jau yra rezervuoti, bet keletas vietų dar yra.
Dangiškus pietus dar galite įsigyti – Laisvalaikio dovanos