Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Vasariškos vakarienės restoranų terasose – kaip išsirinkti?

2018-07-26
Publicējiet savu rakstu

Vasara yra sezonas, kurį myli beveik visi. Vasarą žaliuoja gamta, lengvai plaikstosi lengvi rūbai ir norisi ilgai būti lauke, net jei tas laukas mieste. Todėl vos atšilus orams tikriems urbanistams sostinės restoranai ir barai kasmet ruošia ypatingą malonumą – lauko terasas. Pasidomėjome, kas turi originaliausias, jaukiausias ir įdomiausias terasas ir paruošėme trumpą gidą, kurią jų rinktis ryto kavai, kurią sotiems pietums, o kurią smagiam koncertui?

Pradedame dieną su kava

Strange Love“ kvepia iš tolo, jeigu einate pasivaikščioti į Bernardinų parką. Ši kavinė įkurta mažame dailiame namuke, kurio pašonėje į senovinį autentišką pastatą remiasi ypatingai jaukus kiemelis papuoštas romantiškomis lempučių girliandomis. O kai ant stalo šalia tobulos kavos dar yra kruasanas, Tiramisu ar Panna cotta, rytas gali užsitęsti...

Kava Tau“ išsiskiria savo sostinei reta panoramine lokacija. Tik čia galima rinktis ar kava, trintų vaisių glotnučiais ir kitais patiekalais mėgausitės prie įprastų staliukų, ar iškeisite juos į sėdmaišius ar žemas plačias kėdes jaukiai išmėtytas ant Barbakano kalno krašto tam, kad jums po kojomis atsivertų kvapą gniaužiantys bohemiškojo Užupio vaizdai.

Mėgaujamės maistu

Vos šiemet atsidaręs ispanišką virtuvę propaguojantis El Mercado“ iškat šovė tiesiai į geriausių Lietuvos restoranų 30-ką. O dar naujesnė autentiška senoviniu koridoriumi į lauką vedanti jų terasa atima žadą. Ypatingas jausmas apima vakarais, kai ispaniškais patiekalais ir gėrimais tarp senovinių senamiesčio sienų galima mėgautis lempučių šviesoje.

„Panama labai graži“– rašoma knygoje, kurioje meškiukas ir tigriukas tolimoje šalyje ieškojo savo svajonių. Tačiau norint praleisti romantišką svajonių vakarą taip toli važiuoti nebūtina, užtenka užeiti į Panama Food Garden“. Mediniais dailiais pastatais garsėjančio Žvėryno medžių paunksmėje įsikūręs restoranas ir jo kiemelis nepalieka abejingų ten apsilankiusių nei porų nei draugų kompanijų.

Terasos pilnos kultūros ir gyvos muzikos

Vasaros terasos“ kiemelį mintinai žino daugelis vilniečių ir net miesto svečiai. Todėl, kad kiekvieną šiltąjį sezoną gyvos muzikos gerbėjus po jos simboliu tapusia dekoratyvine šviečiančia saule ji pasitinka su turininga lietuviškų ir užsienio koncertų programa. Pati terasa erdvi, talpi, čia galima ir tingiai įsitaisi prie staliukų ir energingai šokti prie scenos.

„LRT Opus terasa“ siūlo alternatyvą senamiesčiui ir kviečia visus į šiuolaikišką Naujamiesčio loftų kvartalą. Visą savaitę veikianti terasa kas vakarą siūlo rinktinių įvairių žanrų gyvo garso koncertų po atviru dangumi, ištroškusius gelbėja menų fabriko „Loftas“ baras, o išalkusius maisto furgonėlis bei šalia veikiantis „Elfa“ gastro baras. Ko dar reikia, kad pavyzdžiui, pirmadieniai būtų nebe tokie baisūs?

Jaukus vakaras su taure

O jeigu norint gerai pavakaroti vieno kiemelio negana, užsuktie į Art'erija pavadintą Savičiaus gatvę. Savaitgalio vakarais čia uždarius eismą į gatvę staliukus išsineša populiarūs miesto restoranai ir barai „Bromas“, „Špunka“, „Blusynė“, „Balzakas“, „Gatvės kepėjai“ ir kiti. Juos užplūsta minia gerai nusiteikusių žmonių ir gatvė prisipildo juoku, linksmai skambančiais indais ir užsiennio didmiesčių naktiniam gyvenimui būdingu laisvumu.

Dar vienas unikalus sostinės barų susivienyjimas liaudiškai vadinamas Monstro“, „Špunkos“, „Meatballs“ ir „Prohibicijos kiemeliu. Čia klientai taip pat gali laisvai alaus pirkti viename, o maisto kitame bare, draugiškai migruoti, sėdėti, šnekučiuotis, o įsijautę netgi aplankyti tame pačiame kiemelyje atsidariusį iššūkių kambarį.

Pasidalinome tik nedidele puikių sostinės kiemelių ir terasų dalimi. Tiek, visko dar reikia pamatyti, pajausti, paragauti lauke – tegul vasara niekada nesibaigia!

Živilė „Out & About“  @Meniu.lt