Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Kodėl žmonės tampa vegetarais/veganais?

2018-05-18
Publicējiet savu rakstu

Vienas dažniausių klausimų, kurių sulaukia vegetarai ir veganai yra „kodėl?“. Žmonėms įdomu, kas daro įtaką, ar kas nutinka, jog kažkas nusprendžia visiškai pakeisti savo gyvenimą, atsisakyti produktų, kuriuos valgė iki tol. Ar tai liga? Įsitikinimai, o gal kažkas sudėtingiau? Taigi, paželkime į keletą dažniausių priežasčių, dėl ko žmonės renkasi tokią mitybą.

Antsvoris

Nors dauguma trenerių ir rekomenduoja dietos metu valgyti vištieną, kiaušinius, yra žmonių, kurie nusprendžia tapti vegetarais ar veganais norėdami numesti svorio. Žinoma, tokia dieta negarantuoja norimų rezultatų. Lygiai taip pat kaip ir valgant mėsą, vegetarai ir veganai gali mėgautis sausainiais, šokoladais ir kitais kaloringais produktais. Tokie žmonės dažniausiai laikosi vegetariškos mitybos principų tik tam tikrą laiką, o vėliau grįžta prie įprastos mitybos. Tiesa, kai kurie, pajautę naudą ir geresnę savijautą, lieka prie šios mitybos.

Sveikatos problemos

Ar žinojote, kad dauguma ligų tokių kaip aukštas kraujo spaudimas, cukraligė, odos ligos ir t.t... Yra išgydamos arba būklė labai pagerėja atsisakius tam tikrų produktų? Internete galima rasti įvairių duomenų, kuriose aiškinama kaip mityba susijusi su mūsų sveikata ir jos problemomis. Tiesa, drastiški mitybos pokyčiai organizmui gali sukelti stresą ir sulauksite atvirkštinės reakcijos, tačiau pasitarus su daktarais ir mitybos specialistais kartais tikrai vertėtų atkreipti dėmesį, ne į tai kas parduodama vaistinėse, bet į tai ką dedatės į lėkštę. Teigiama, kad pienas netinka daugumos žmonių organizmui, jaučiamas virškinimo problemos, paaštrėja odos problemos. Mėsa taip pat turi įtakos kraujagyslių kalkėjimui, dėl ko atsiranda įvairios ligos. Nors ir būtų per drąsu teigti, kad maistas kaltas dėl visų ligų, ar kad pakeitus mitybą, galima viską išgyti, tačiau faktas tas, jog žmonės keičia mitybą dažnai tada, kada pasijaučia blogai.

Iš solidarumo gyvūnams

Gyvūnai kaip ir mes jaučia skausmą ir baimę. Senais laikais buvo sunku išgyventi ir gauti pakankamai maistinių medžiagų nemedžiojant ir nevalgant mėsos. Šiais laikais viskas kitaip. Veganai ir vegetarai gali mėgautis mėsainiais, kepiniais ir daugybe įvairiausių patiekalų be jokio vargo. Taigi, mėsos valgymas tapo pasirinkimu, o ne būtinybe. Tai suprasdami, dauguma žmonių atsisako to, kad kelia kančias kitoms gyvoms būtybėms. Svarbu paminėti ir tai, kad veganai ne tik nevalgo gyvulinės kilmės produktų, bet taip pat ir renkasi veganiškas kūno priežiūros priemones ar dekoratyvinę kosmetiką.

Dėl mados

Įžymus pasaulio žmonės garsiai šaukia apie tai, kaip jie pakeitė mitybą dėl ne tik asmeninių, bet ir visuotinių priežasčių. Miestų populiariose vietose atsirado vis nauji veganiški ar vegetariški restoranai. Mėsainius draugų tarpe vis dažniau keičia pita su falafeliais. Visa tai daro įtaką ir žmonės patys pradeda norėti būti šio judėjimo dalimi.Nors dauguma pašiepia tuos, kurie pasiduoda vegetarizmo ir veganizmo bangai tik dėl to, jog tai tampa madinga, iš tikro tai nėra blogai. Tai suteikia proga vis daugiau žmonių paeksperimentuoti su įvairia mityba ir geriau suprasti savo kūną.

****

Kiekvienas veganas ar vegetaras turi skirtingas priežastis dėl ko nusprendė pakeisti savo gyvenimo būdą. Galbūt kažkam įtaką padarė mylimo aktoriaus pasisakymas, galbūt širdį sugraudino dokumentika apie mėsos pramonę, ar sveikatos tyrimai. Priežastys įvairios kaip ir trukmė, kiek laiko žmonės laikosi šios mitybos. Kai kurie pradeda nuo vegetarizmo ir pereina prie veganizmo,o kiti daro atvirkščiai. Nėra taip svarbu kodėl, svarbiausia atrasti geriausia būdą kiekvienam asmeniškai.

Radvilė Mikalčiūtė @Meniu.lt