Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Lietuvos viešbutis švenčia 30 metų jubiliejų!

2013-05-22
Publicējiet savu rakstu

Prireikė net 20 metų, kol 1983 metais atsidaręs viešbutis, priklausantis „Inturist“ grupei, teikė ne tik apgyvendinimo, bet ir kelionių organizavimo paslaugas. 24 aukštų viešbutyje buvo įrengti 337 kambariai, juose buvo 650 vietų. Sklido įvairiausių istorijų ir legendų apie šį viešbučio laikotarpį. Vienas iš buvusių  viešbučio skyrių vadovų prisimena, kad liaudyje buvo teigiama, kad viešbutis buvo pastatytas iš „mikro-betono“ (t.y. mikrofonų ir betono).

Viešbutis Lietuva buvo nupirktas 1998 metais norvegų nekilnojamo turto investicijų bendrovės Linstow AS. 2003 metų gegužės 15 dieną viešbutis (pavadintas Reval Hotel Lietuva) vėl atvėrė duris svečiams. Po viešbučio rekonstrukcijos sumažėjo kambarių skaičius (liko 291 kambarys), nebeliko vidinio lauko kiemelio, baseino, vaistų kiosko, medicinos punkto ir tele-radio tarnybos.

Į Reval Hotel Lietuva atnaujinimą investuota 23 mln. eurų, o viso projekto vertė sudarė 32 mln. eurų. Viešbutyje buvo įrengtas modernus konferencijų ir renginių centras – vienas didžiausių Vilniuje: vienu metu jame gali posėdžiauti net 1200 žmonių, o didžiausia salė talpina net 600 dalyvių. Visos salės aprūpintos moderniausia konferencijų įranga. Po rekonstrukcijos nuolat buvo investuojama į viešbutį ir jo teikiamų paslaugų kokybę. Tai vienas pirmųjų viešbučių Lietuvoje pasiūlęs nemokamą bevielį interneto ryšį ne tik viešose vietose, bet ir visame viešbutyje. Ilgą laiką tai buvo vienintelis keturių žvaigždučių viešbutis Lietuvoje, priklausantis  Žaliojo rakto programai, kuri rūpinasi aplinkosauga.

Viešbutyje buvo apsistoję ir garbingi miesto svečiai -  Elizabeth II, Condoleezza Rice, Hilary Clinton.  Konferencijų ir renginių  centre vyko daugelis svarbių ne tik sostinei, bet ir visai Lietuvai renginių, tarptautinių konferencijų.
Viešbutis kviečia užsukti ir į savo „Riverside“ restoraną, kuris vienas pirmųjų Vilniuje populiarino Skandinaviškos virtuvės patiekalus. Populiariausia vieta viešbutyje yra  baras Skybar, kuriame galima grožėtis Vilniaus panorama, skanaujant daugiau negu 70 rūšių kokteilių.

Dar vieną žinią viešbutis pranešė 2010 birželio 1 dieną. Rezidor Hotel Group pasirašė sutartį su Norvegijos nekilnojamo turto vystytoja Linstow AS, pagal kurią perėmė 10 Reval viešbučių Baltijos šalyse ir Rusijoje valdymą. Vilniuje įsikūręs Reval Hotel Lietuva tapo Radisson Blu Hotel Lietuva.

„Taip žingsniuojant per  3 viešbučio gyvenimo dešimtmečius viešbutis matė daug pokyčių. Malonu, kad viešbučio vardas visada kėlė asociacijas su puikiomis paslaugomis ir geru aptarnavimu. Stengiamės išlaikyti šias vertybes, nes  rūpinimasis svečiais bei darbuotojais, jų saugumu ir sveikos aplinkos išsaugojimu yra mūsų tolimesnės sėkmės pamatas. Džiugu, kad iki pat šių dienų savo pavadinime viešbučiui pavyko išlaikyti ir raktinį žodį „Lietuva“ – teigė dabartinis Radisson Blu Hotel Lietuva viešbučio direktorius Kęstutis Kazlauskas.