Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Dekoruodami šventinį stalą – skirkite dėmesio smulkmenoms

2018-07-03
Publicējiet savu rakstu

Ruošdamiesi šventėms daugelis skuba užsakyti skanų maistą, pramogas, o net smulkmenoms lieka paskutinės pasiruošimo minutės. O gal be reikalo? Popierinės servetėlės jus lydi nuolat – kai sloguojate, kai užsukate į kavinę pietų ar kai laukdami svečių, dekoruojate stalą. Ir tik nuo jūsų skonio priklauso, baltos ar raudonos, gėlėtos ar rombuotos atsidurs ant stalo. O ar atkreipiate dėmesį, į šventiškai dekoruotus stalus? Juk ten taip pat tyliai guli popierinė servetėlė.

Pasak „Balticdecor“ atstovo Vlado Andrejausko, servetėlės, staltiesės, žvakės bei kitos smulkmenos yra dar vis nepakankamai įvertinamos daugumos Lietuvos maitinimo įstaigų. „Visų pirma, servetėlės matomos kaip išlaidos, be kurių galima apsieiti, tačiau labai nedaug kas pamato ir suprantą jų vertę ir tą naudą, kurią jos gali atnešti tiek maitinimo įmonei, tiek jos klientams. Kaip paradoksaliai tai beskambėtų, tačiau servetėlės, staltiesės, žvakės yra priemonės pinigams uždirbti“, - teigė jis.

Ir čia net nereikėtų stebėtis. Įsivaizduokite, jei prabangiame restorane ant stalo būtų ne ganėtinai prabangios servetėlės, o tos paprastos, kaip greito maisto užkandinėse. Na, galbūt jūs į tai net neatkreiptumėte dėmesio. Tačiau patys suprantate, kad tokia maža detalė, kuri po jūsų apsilankymo keliaus į šiukšlių dėžę, gali padidinti aplinkos (restorano) vertę. Puikus dekoras gerai suderintos detalės – visuma, už kurią noriai mokate.

Praktiškai kasdien su švenčių rengimu susiduriantis V.Andrejauskas pasakojo, kad servetėlės gali suteikti net minimalaus biudžeto šventei prabangos ir „pridėtinės vertės“. Kaip? Atsakymas vienas – pasirinkite tinkamas servetėles. Būtent joms nepagailėkite 10-20 eurų daugiau. Jo nuomone, tinkama stalo serviruotė padidina pobūvio vertę net iki kelių šimtų eurų. Kitaip sakant, jei rengdami šventes investuosite į tokias detales kaip servetėlės, net paprasčiausią savaitgalio pikniką galite surengti kaip neprastame restorane. Ir viską lems detalės, šiuo atveju, servetėlės.

„Labai aiškiai tai parodo mūsų klientas X, kuris pobūviui perka brangiausias servetėles (Elegance), taip pat krūvas žvakių ir ….. visa tai „paleidžia į orą“,  t. y. sudegina, sunaudoja - kaip daugumas vertintų, išmeta pinigus. Turbūt ir jums tai atrodo kvaila - sudeginti žvakių už daugiau ar mažiau šimtą eurų per pobūvį ir dar išleisti antrą tiek servetėlėms, kai galima apsieiti su keliais kartais mažesnėmis išlaidomis. Juk neefektyvu. Tačiau ar tikrai?“ – argumentus žeria V.Andrejauskas, teigdamas, kad  dėmesys detalėms gali sukurti papildomos vertės šventei ar renginiui.

„Balticdecor“ atstovas ne kartą pakartojo, kad klientui skiriant daug dėmesio, kai kruopščiai ruošiamasi suplanuotai šventei ir akylai parenkant net smulkiausias detales, servetėlės, - išlošia tiek klientas, tiek darbus atliekanti įmonė. Klientas savo svečius nustebina puošnumu, o įmonė gali taip sulaukti naujų užsakovų.

„Kitas dalykas, apie kurį būtina kalbėti – net namuose rengdami šventes skirkite dėmesio į stalo serviravimą. Net sekmadienio pusryčiai, jei ant stalo atsiras žaismingos „Duni“ servetėlės, taps daug įvairesni. Juk galėsite žaisti servetėlėmis, keisti jų spalvas ir dizainą. Ši kompanija sukūrė įvairiausių atspalvių ir modelių, dydžių servetėles. Nuo amerikietiškojo iki prabanga tviskančio itališkojo ar pagrindinių paletės spalvų ir atspalvių servetėlės. Pabandykite, tikrai išsirinksite“ , -rekomendavo V.Andrejauskas.

Galvojantieji apie ekologiją, rūšiavimą ir aplinkos tausojimą čia taip pat turi iš ko rinktis. Eko ženklu pažymėtos „Duni“ servetėlės neskriaudžia gamtos, lengvai suyra. „Todėl nereikia baimintis didelės taršos, kai bus naudojamos ne medžiaginės, o popierinės servetėlės. Naujos technologijos sukuria medžiagas taip, kad mūsų atstovaujamos servetėlės nekenkia gamtai. Pagalvokite, kiek vandens sunaudosite, kiek elektros reikės, kai skalbsite, lyginsite ir tai darysite daugybę kartų su medžiaginėmis servetėlėmis? Paradoksalu, bet popierinės servetėlės gali padėti sutaupyti, nes naudodami „Duni“ servetėles pobūviui, visada žinosite tikslias savo sąnaudas. Plius dažnai išlaidos medžiaginėms servetėlėms nėra įskaičiuojamos į banketo sąnaudas. Tuo tarpu pirkimui pinigai visgi išleidžiami, servetėlės susidėvi, jas vėl reikia pirkti. Tada išleidžiama didelė suma ir niekas nepaskaičiuoja, lyg šių sąnaudų išvis nebūtų.  Realiai šią sumą reikia išdalinti ant daugybės banketų (tol kol tarnauja servetėlės) ir šių banketų savikaina paauga.

Taip pat pasisiuvus servetėles ir staltieses prisirišama prie vienos spalvos. Tada visi pobūviai yra vienodi“ – argumentavo atstovas.

***

Vasara kelionių, iškylų gamtoje ir šeimos švenčių metas. Tad ruošdamiesi šventėms ar malonioms išvykoms pasidomėti, regis, tokiomis smulkmenomis, kaip servetėlės. O užsakydami didelius pokylius, galbūt net patys pasiūlykite dekoravimo variantą servetėlėmis. Galų gale – pažadinkite savyje snaudžianti menininką ir jau ryt pakvieskite artimuosius prie naujai padengto stalo.

Kristina Šapytė @Meniu.lt