Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Renginiai

Vilnietiška daugiakultūrė virtuvė, minint sostinės 700-ąjį jubiliejų

Gruodžio 04, Sk., 12:00

Maloniai kviečiame į LVVKA šventinį renginį „Vilnietiška daugiakultūrė virtuvė, minint sostinės 700-ąjį jubiliejų“, kuris vyks 2022 m. gruodžio 4 d. 12 val. viešbutyje „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, Gedimino pr. 44B, Vilniuje.

Vilnius nuo seno turėjo galimybę būti tuo Lietuvos miestu, kurio gyventojai pirmieji susipažindavo su pasaulio virtuvių skoniais ir madomis. Greta tradicinių lietuviškų patiekalų į vilnietiškas receptų knygas nuguldavo patiekalai iš valdovų dvarų, kurių virtuvėse sukosi virėjai iš užsienio ir išskirtinės asmenybės. Vilnius buvo sostinė, todėl čia esantis valdovo dvaras įnešdavo savo specifikos į miestietišką maisto kultūrą. Vilnietiškos virtuvės tradicijas taip pat šimtmečius formavo įvairios mieste vešėjusios religijos.

Tyrinėdami metropolio gastronominę kultūrą, istorikai Rimvydas Laužikas kartu su kolegomis Antanu Astrausku ir Aleksandru Belyj atkūrė vilnietiškų receptų istorijas. Tarp jų – Kaplūnas pagal Radvilas, Jėzuitų bigosas, Nelsono zrazai, Tiškevičių koldūnai, Lietuviškas salcesonas ir kiti šiandien netradiciškai skambantys patiekalai.

Vilnietiška virtuvė tapo daugiakultūre, o istoriškai susiklosčiusi metropolio gastronominė istorija – neatsiejama nuo dabartinio tapatumo.

Švenčiant 700-ąjį sostinės jubiliejų, virtuvės šefai kviečia pajusti prieš šimtus metų sostinėje sklandžiusią daugiakultūrio metropolio dvasią ir paskanauti vilnietiškų patiekalų su šiuolaikinėmis interpretacijomis.

Gamina virtuvės šefai: Vetalii Zerkal ir Miroslav Styčinskij, viešbučio „Narutis“ restoranas; Jevgenij Volkov, restoranas „Solt Dining“; Paulius Lenkšas, „Geriausias Jaunasis virėjas 2022“ I v., restoranas „Amandus“; Grill chef Tadas Paplauskas; restorano „Beef Room“ komanda.

Apie daugiakultūrę gastronominę istoriją, kavines ir desertus senajame Vilniuje papasakos istorikė, gidė Anželika Laužikienė.

 

Aprangos kodas – LVVK asociacijos nariai ir svečiai laukiami tik su virėjų švarkais.

Išankstinė registracija būtina!

Dalyvavimo kaina vienam asmeniui – 40 eur, LVVKA nariams – nemokamai.

Registracija ir informacija el.paštu vadybininke@lrvvk.lt arba mob. nr. +370 615 67405