Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Žagarės vyšnių festivalis „Istorijos nesuklastosi“ 2012 m. liepos 12-15 d.

2012-06-26
Paskelbk savo straipsnį

Kultūriškai kirsdamas poros šimtmečių Žagarės istoriją, aštuntasis Vyšnių festivalis „Istorijos nesuklastosi“ padės pažinti, atrasti ir suprasti miestelio išskirtinumą. Jau pats pagrindinis festivalio renginys, panaudodamas istorinę medžiagą ir inscenizuotus praeities įvykius, prikels iš užmaršties atnaujintos istorinės turgaus aikštės vaizdą su anų metų turgaus šurmuliu. Nors dabartinį miestą ir anų laikų klestėjimo metu atrodžiusį miestą skiria tik 200 metų laiko atkarpa, šie „kultūros židiniai“ Vyšnių festivalyje bus arčiau vienas kito negu bet kada. Laiko mašina ir atkurtų personažų tikrumas visus nukels į praeitį, kur dirba senovės amatininkai, būriuojasi pirkliai, pietauti kviečia kostiumuoti padavėjai, tebeskamba plakami dalgiai, užgroja dūdos bei senas gramofonas, dar sugebėjęs pagroti už save senesnę melodiją, kuri suvirpina ir jaunų, ir pagyvenusių širdis...

Dūzgianti miesto aikštė – gyvas, istorinių įvykių ir teatrinės improvizacijos spontaniškas, netikėtas kasdienybės vaizdas susilies su muzika, daile, literatūra, poezija, šokiu ir žaidimu į visumą. Šiuo inscenizuotu turgumi taip pat bus pažymimas oficialus Žagarės atnaujintos senosios aikštės atidarymas.

Keturias dienas vyksiantį renginį papildys įvairios festivaliui skirtos parodos, žirgų konkūrai, futbolo varžybos, atrakcionai, varžytuvės ir kitos staigmenos. Vėl ir vėl, kaskart vis kitaip šioje atvirumu ir išraiškos laisve dvelkiančioje programoje, kurioje dalyvaus įvairių sričių menininkai, kiekvienas atvykęs į Vyšnių festivalį galės surasti kažką savo akiai ir širdžiai.

Žagarė ir šiemet išskėstomis rankomis lauks svečių. Bent kelioms dienoms atvykti į seniausią Lietuvos miestą – Žagarę iš tiesų verta, nes čia viešpataus istorinė atmintis.

Vienos dienos programa:

Išvykstame iš Vilniaus. Vykstame Šiaulių link. Lankomes naujajame ,,Rūtos” šokolado fabriko muziejuje. Išklause beveik 4000 metų šokolado istoriją ir apžiurėję įvairiausius šokolado gaminius čia pat muziejaus parduotuvėje nusipirksime nuostabaus skonio šokolado. Išvykstame į Žagarės vyšnių festivalį. Mus pasitiks miestelis apsvaigęs nuo prisirpusių vyšnių kvapo. Pradėsime apžiūrėti Žagarę nuo vyšnių sodo kaliausių parodos. Apžvelgsime Žagarės istorinę praeitįi: senasis mūrinis vėjo malūnas, unikalus Žagarės dvaro ansamblis, Seniausias Žirgynas Baltijos šalyse ir kitos miestelio įžymybės. Pateksime į Žagarės hipodrome vykstanti Žagarės vyšnių festivalio sūkurį. Pradėsime nuo Vyšnių turgaus. Pigiai pirksime ir ragausime įvairaus skonio vyšnias, uogienes, ir pasuksime klausyti muzikos… nuo kamerinės, dainuojamosios poezijos iki estrados garsenybių atliekamos muzikos. Apsalę nuo vyšnių nektaro ir muzikos, kupini įspūdžių grįšime į Vilnių.

Į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu ir gido paslaugos.

Papildomai mokamiems objektams turėti:  Šokolado muziejus (vaikams-7 Lt, suaugusiems-9 Lt).

Dėl registracijos rašykite arba skambinkite:
keliones@ditma.lt , mob. tel: 8 686 75749, tel:. 8 5 2627887