Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Wizz Air“ nuo balandžio skraidins iš Vilniaus 8 kryptimis

2010-10-30
Paskelbk savo straipsnį

Didžiausia pigių skrydžių oro linijų bendrovė Vidurio ir Rytų Europoje „Wizz Air“ paskelbė apie sprendimą 2011 m. balandžio 16 d. atidaryti savo keturioliktąją bazę, kuri įsikurs Lietuvos sostinėje. Iš Vilniaus oro bendrovė keleivius skraidins 8 kryptimis.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pasveikino „Wizz Air“ sprendimą plėstis į Lietuvą. Ministras įsitikinęs, kad nauji maršrutai padidins keleivių srautą Tarptautiniame Vilniaus oro uoste.

„Norėdamas pritraukti naujų oro bendrovių, Vilniaus oro uostas šiemet toliau mažino išlaidas, tobulino kainodarą. To dėka keleivių skaičius per 9 šių metų mėnesius Vilniuje išaugo 9 proc. iki 1,1 mln., sparčiai augo ir skrydžių pasiūla“, – sakė ministras.

„Wizz Air“ generalinis direktorius Joseph Varadi sakė: „Mes džiaugiamės priartėję prie dar vieno savo plėtros etapo. Atidarius Vilniaus bazę, daugybė Lietuvos keleivių ir šios nuostabios šalies svečių galės džiaugtis ne tik mažomis kainomis, bet ir neišdildomais įspūdžiais, kuriuos jie patirs keliaudami nuolat besiplečiančiais „Wizz Air“ maršrutais. Lietuvos rinkai mes pasiūlysime ne tik platesnes kelionių galimybes, bet ir sukursime šimtus darbo vietų bei gerokai padidinsime vietos turizmo sektoriaus pajamas“.

„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidys į Londono Lutono oro uostą, Donkasterio Šefildo oro uostą (Jungtinė Karalystė), Korką (Airija), Eindhoveną (Nyderlandai), Stokholmo Skavsta oro uostą (Švedija), Milano Bergamo oro uostą, Romos Fiumicino oro uostą (Italija) ir Barseloną (Ispanija).

Skrydžius „Wizz Air“ vykdys lėktuvu „Airbus A320“. Per pirmuosius veiklos metus tikimasi skraidinti daugiau nei 300 000 keleivių. Planuojama įdarbinti apie 25-30 žmonių iš Lietuvos.

Bendrovė į Lietuvą žengia antrą sykį. Prieš penkerius metus vengrų vežėjai skraidino keleivius iš Kauno į Varšuvą. Skrydžiams nepasiteisinus, bendrovė iš Kauno pasitraukė. Šį kartą bendrovė mato perspektyvų Lietuvos rinkoje ir žada įsikurti ilgam, todėl Vilniuje bus įkurta bazė, tai ne vien tik skydžiai iš oro uosto.

Per pastaruosius 12 mėnesių „Wizz Air“ pervežė 9,3 mln. keleivių. Šiuo metu oro bendrovės laivyną sudaro 34 „Airbus A320“ orlaiviai, skraidantys iš 12 bazių Lenkijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Ukrainoje ir Čekijoje. 13-oji bazė Serbijoje darbą pradės 2011 m. balandį.

Meniu.lt portalas prognozuoja, kad dėka pigių aviabilietų Vilniuje (tuo pačiu ir visoje Lietuvoje) padaugės turistų, bus labiau užimti viešbučiai, restoranai, bei pramogų ir turizmo sektorius. Analogiška situacija buvo šių metų pavasarį Kaune, kai Karmėlavos oro uoste savo bazę atidarė pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“.


Susisiekimo ministerijos ir Meniu.lt informacija