Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vynas apsaugo nuo aklumo (įdomu)

2010-08-10
Paskelbk savo straipsnį

Ne vienas mėgstame pabendrauti ar atsipalaiduoti prie vyno taurės. Pastaruoju metu ši kultūra pradeda vis stipriau įsišaknyti Lietuvoje. Tuo tarpu kai daugėja šio gėrimo mėgėjų, mokslininkai iš Vašingtono universiteto atrado dar vieną teigiamą vyno savybę...

„Vyno klubo“ parduotuvėse šią savaitę net 20 procentų nuolaida vynams>>

Pasirodo, kad vyne, žemės riešutuose, vynuogėse ir kai kuriuose kituose augaluose esanti medžiaga resveratrolis stabdo nekontroliuojamą akių kraujagyslių plėtrą. Tai vienas stipriausių antioksidantų, kuris apsaugo nuo tokių ligų kaip diabetinė retinopatija. Tai akies tinklainės pažeidimas – viena sunkiausių diabetui būdingų akių komplikacijų, dėl kurios apanka 15-20 proc. diabetu sergančių žmonių, o JAV tai viena dažniausių aklumo priežasčių asmenų, nuo 50 metų tarpe.

Mokslininkus nustebino, kad šis antioksidantas stabdo su senėjimu susijusių akių ligų procesą. Panašaus poveikio kitų organų sveikatai mokslininkai dar negali patvirtinti.   

Naujų kraujagyslių formavimasis (angiogenezė) taip pat vaidina svarbų vaidmenį kai kurių vėžio formų vystymuisi bei aterosklerozės (lėtinė arterijų sienelių liga) atveju. Tyrimui vadovavęs Rajendra S. Apte teigė, jog ateityje taip pat gali pasitvirtinti panašus resveratrolio poveikisšių ligų vystymuisi, kadangi eksperimentų su graužikais metu nustatyta - resveratrolis gali stabdyti angiogenezę.

Prastai matote? Gerkite žalią arbatą>>

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 08 09