Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

VMVT informuoja dėl maisto produktų ženklinimo išskirtiniais („Be E“) teiginiais

2011-04-14
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), vertindama tai, kad vyksta aktyvios diskusijos su maisto sektoriaus verslininkais (gamintojais, prekybininkais, importuotojais) dėl kai kurių maisto produktų savanoriško ženklinimo išskirtine informacija — „Be E“, „Be E 621“, „Be jokių E“‚ „Be maisto priedų“ ir pan., atsižvelgdama į vartotojų teises ir į tai, kad beveik 80 % šalies maisto gamintojų ir importuotojų (didžioji dalis maisto prieskonių gamintojų ir jų tiekėjų), tokių maisto produktų ženklinime vartojusių aukščiau minėtus teiginius, atsisakė jų, be to, suprasdama, kad verslo atstovai išanalizavo savo maisto gamybos ir prekybos savikontrolės sistemas, informuoja, kad:

Visiška atsakomybė už maisto produktų, esančių Lietuvos rinkoje ir suženklintų išskirtine informacija apie maisto priedų juose nebuvimą, platinimą priklauso maisto gamintojams ir importuotojams. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuostata, kad po 2011 metų balandžio 15 dienos į Lietuvos rinką gali būti tiekiami maisto produktai suženklinti išskirtine informacija apie maisto priedų juose nebuvimą tik turint tai pagrindžiančius maisto produktų sudėtinių žaliavų ir galutinio maisto produkto laboratorinių tyrimų protokolų kopijas, keičiama nuostata leisti platinti aukščiau minėtus maisto produktus Lietuvos rinkoje be maisto produktų sudėtinių žaliavų ir galutinio maisto produkto laboratorinių tyrimų protokolų kopijų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo aktyvią maisto produktų su išskirtine informacija apie maisto priedų nebuvimą juose stebėseną — atrenka tokių maisto produktų mėginius laboratoriniams tyrimams atlikti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, nustačiusi tokiuose maisto produktuose (su išskirtine informacija apie maisto priedų juose nebuvimą) maisto priedus, taiko ir taikys teisės aktais nustatytas rinkos ribojimo ir administracines priemones:
- šių maisto produktų su klaidinga informacija vartotojams platinimas Lietuvos rinkoje stabdomas ir reikalaujama maisto produktus perženklinti arba išimti iš rinkos (verslininko pasirinkimas);
- viešai informuojami vartotojai apie jų klaidinimą;
- taikomos administracinės nuobaudos;
- už pakartotinius tokius pažeidimus, įmonės įrašomos į nesąžiningų įmonių sąrašą, kuris skelbiamas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje.

Meniu.lt primena, kad seniau VMVT buvo paskelbusi, kad po balandžio 15 d. maisto produktų gamintojai, kurie maisto produktų ženklinime vartoja teiginius „Be konservantų“, „Be E“, „Be E 621“, „Be jokių E“, „Be maisto priedų“ ir pan., privalo maisto priedų nebuvimą tiek maisto produkto sudėtinėse žaliavose, tiek galutiniame maisto produkte pagrįsti, pateikdami atliktų savikontrolės laboratorinių tyrimų protokolų kopijas. Taip pat buvo skelbiama, kad didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės ir turgaviečių individualūs prekiautojai (turintys verslo liudijimus arba nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos pažymas), po 2011 m. balandžio 15 d. priimdami maisto produktus, kurių ženklinime vartojami aukščiau minėti teiginiai, turi reikalauti iš maisto produktų gamintojų šių teiginių pagrįstumą patvirtinančių laboratorinių tyrimų protokolų kopijų.


VMVT ir Meniu.lt informacija