Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

VIVA „ASTORIA“! (Vilnius)

2011-05-18
Paskelbk savo straipsnį

Neapsiriksime Vilniaus „Astorijos Radisson Blu“ viešbučio restoraną priskirdami rimčiausioms ir solidžiausioms sostinės viešojo maitinimo įstaigoms.  Jo interjero koncepcija yra įvardinama kaip Brasserie de Verres en Vers –  moderni prancūziško restorano interpretacija, pasižyminti tamsaus kolorito, griežtų formų ir tiesių linijų interjero stilistika, pagyvinta originaliomis floristinėmis detalėmis.

Šios pakraipos restoranų, kurių Europoje yra tik penki, meniu pagrindą sudaro klasikiniais prancūzų virtuvės patiekalai, gaminami iš šviežių aukščiausios kokybės maisto produktų ir papildyti rinktinių gėrimų asortimentu. Greta koncepcijos sąlygotų patiekalų, kurių receptus virėjai gauna iš viešbučių tinklo duomenų bazės, nuolatiniams klientamas, vakarėlių bei pobūvių lankytojams siūlomas ir platus patiekalų a la carte pasirinkimas, atspindintis „Astorijos“ virtuvės unikalumą.  Be to, siekiant išlaikyti klientų dėmesį, restorano meniu yra atnaujinamas kiekvieno sezono pradžioje, taip pat ir atsižvelgiant į šviežių produktų pasiūlą. Būtent šio sezono atnaujinimai buvo pristatyti ekspertų degustacijai restorano mažojoje salėje šių metų gegužės 11 dieną.

Pasak „Astorijos Radisson Blu“ restorano šefo Gediminio Andriuškevičiaus, jo komanda nesistengia priblokšti klientų įmantriais receptais ir ingridientų sąskambiais. Kaip ir priklauso prancūzų virtuvei, pagrindinis dėmesys skiriamas pagrindinių ingridientų harmonijai, jų išskirtiniam šviežumui ir kokybei, padažų ir priedų sudėčiai. Pavyzdžiui, žirnelių sriubos pagrindą sudaro trinti žali žirneliai, tačiau žiupsnelis šviežių mėtų suteikia jai gaivaus pavasariško skonio. Prie keleto pagrindinių degustuotų patiekalų buvo pateikiamas kitas pavasarinės atgaivos simbolis – šparagai, sudarantys netgi atskirą „Astorijos“ meniu skirsnį įskaitant ir desertą – egzotiškus šparaginius ledus.  Degustacijos metu žalieji ūgliai balto vyno padaže tapo subtiliu fonu keptam plekšnės file. Žuvies patiekalai sudaro svarbią meniu dalį, tad ne nuostabu, kad ekspertams buvo pateiktas ir kitas žuvies patiekalas – ant grotelių vidutiniškai apkeptas skumbrės file, išlaikantis specifinį šios žuvies skonį. „Už kadro“ liko populiariausias šios kategorijos patiekalas – kepta menkė, o taip pat ir klientų pamėgtos jūrų gėrybės. Iš mėsos patiekalų degustacijai buvo pateikta lėtai kepta kiaulienos šoninė, paruošta su pikantiškaisiais anyžiais. Pasak G. Andriuškevičiaus, labia ilgas kepimo laikas (apie 8 val.) ir žema temperatūra padeda ne tik atskleisti natūralų mėsos skonį, bet ir išlaikyti jos maistingasias savybes.

Prie patiekalų buvo pateikti lengvi prancūziški vynai: baltasis Burgudijos chardonnay ir ružavas grenache ir syrah mišinys. Baigiamuoju pavasariniu degustacijos akordu tapo vienas iš desertų – gaivus ir kvapnus rabarbarų pyragas, kurį „Astorijos“ lankytojai galės skanauti tol, kol baigsis šio augalo tiekimo sezonas. Visus kitus patiekalus restorano meniu galima bus rasti ligi pat rudens.

Daugiau informacijos>>

Meniu.lt informacija