Vitaminas D – energijos ir ištvermės šaltinis

Vitaminas D – energijos ir ištvermės šaltinis

Mančesterio universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai nustatė, kad didelis D vitamino kiekis organizme gerina paauglių mergaičių protinę veiklą, suteikia daugiau energijos. Britų specialistai ištyrė šimto 12–14 metų moksleivių kraują ir nustatė vitamino D kiekį jame. Rezultatai parodė, kad dėl pakankamo vitamino D kiekio paauglės yra energingesnės ir stipresnės.

Daugumai paauglių šio vitamino trūko, nors simptomų, liudijančių apie tai, mokslininkai neaptiko. Terapeutai pastebėjo, kad paauglės, kurių kraujyje vitamino D rasta pakankamai, yra energingesnės, jų sąnariai tvirtesni, o smegenų veikla aktyvesnė.

Paauglės, kurioms pakako „saulės vitamino“, buvo ne tik ištvermingesnės, bet ir greičiau bėgiojo, aukščiau iššokdavo. Medikai mano, jog vitaminas D teigiamai veikia smegenų veiklą ir raumenis, kuriems tenka didžiausias fizinis krūvis sportuojant.

Dėl vitamino D trūkumo silpnėja raumenys ir kaulai, vystosi rachitas ir osteoporozė. Vitaminas D organizme gaminasi kūną lepinant saulės spinduliais. Šio vitamino yra pieno produktuose, žuvų taukuose, kiaušinių trynyje, jūrų gėrybėse, kepenyse, augaliniame aliejuje.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.smachno.ua
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną