Violetiniai pomidorai išgydys nuo vėžio?

Violetiniai pomidorai išgydys nuo vėžio?

Mokslininkai išrado violetinius pomidorus, kurie, gali būti, padės išgyti nuo vėžio. Šiame vaisiuje gausu antioksidantų, vadinamų anthocyaninais, kurie, manoma, turi gydomųjų savybių nuo vėžio. Mokslininkų komanda Johno Innes centre, esančiame Norviče (Norwich), sukūrė šiuos pomidorus, maišydami tradicinius pomidorus su gėle, kurioje yra anksčiau minėto antioksidanto. Atlikę tyrimus, jie pastebėjo, jog pelės, kurios maitinosi šiais pomidorais, gyveno daug ilgiau. Anthocyanino dideli kiekiai yra spanguolėse ir gervuogėse. Šis antioksidantas lėtina vėžio ląstelių augimą. Naujos rūšies pomidorai padės sergantiems širdies ligomis bei vyresnio amžiaus žmonėms, kovojantiems su Alzhaimerio liga.

Profesorė Cathie Martin akcentavo: „šis atradimas leidžia mums akcentuoti, kad sveika mityba gerina žmogaus sveikatą ir sumažina bet kokios ligos poveikį“. Taip pat pastebėta, jog šie pomidorai turi priešuždegiminį efektą, padeda gerinti regėjimą, spręsti antsvorio problemą bei gydyti nuo diabeto.

Johno Innes centro komanda šiuo metu dirba tam, kad išvystytų geresnės kokybės tradicinius maisto produktus, kurie padėtų žmogaus sveikatai. Pomidorai buvo aiškus pasirinkimas, nes juose ir taip gausu kitų sveikatai naudingų antioksidantų.

Lara Bennett iš Vėžio studijų centro labai džiaugėsi šiuo naujuoju atradimu: „Nuostabu, kad mokslininkai gali paversti sveiką maistą daug naudingesniu. Žinome, kad maitinantis sveikais vaisiais, daržovėmis bei mažinant mėsos kiekį, rizika susirgti vėžiu labai sumažėja“.

Skirmantė Gough
Parengta pagal: www.bbc.co.uk
Nuotraukos: www.bbc.co.uk ; www.timeforstrength.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną