Vilniuje supaprastinama lauko kavinių leidimų pratęsimo tvarka

Vilniuje supaprastinama lauko kavinių leidimų pratęsimo tvarka

Reaguodama į verslininkų nusiskundimus dėl problemų įrengiant lauko kavines, Vilniaus miesto savivaldybė surengė neeilinį Finansų ir Turto departamentų pasitarimą dėl lauko kavinių įrengimo projektų tvarkos ir leidimų prekiauti išdavimo. Pasak mero pavaduotojo Vidmanto Martikonio, siekiant verslininkams palengvinti darbo sąlygas ir taupant jų laiką, bus supaprastinta lauko kavinių projektų derinimo tvarka.

Mero pavaduotojas akcentavo, kad, visų pirma, prekybą viešose vietose turėtų administruoti ne du, o vienas – Turto departamentas. „Šiuo metu du Savivaldybės departamentai administruoja prekybą viešose vietose. Visas su prekybos verslo administravimu ir organizavimu susijusias funkcijas reikia perduoti vienam padaliniui – Turto departamento Verslo ir paslaugų skyriui. Kai yra keli administratoriai, tai verslininkams norom nenorom sukuriamos papildomos kliūtys, daugėja biurokratijos“, – sakė V. Martikonis.

Iki šiol pagal patvirtintą leidimų prekiauti ir teikti paslaugas viešose vietose išdavimo tvarką, mieste įrengiamų nesudėtingų laikinų statinių projektų suderinti leidimai buvo išduodami 3 metams, o įmonės, norinčios įrengti lauko kavinę (tai yra pastatyti staliukus ir kėdes) šalia prekybos įmonės, tą patį projektą turėjo derinti prieš kiekvieną vasaros sezoną. Mero pavaduotojo siūlymu, jei lauko kavinių įrengimo projektuose nėra pasikeitimų, tai verslininkams reikia suteikti galimybę tuo pačiu projektu vadovautis bent 3 metus.

Vilniaus seniūnijų seniūnams nuo balandžio 3 d. pavesta 2008 metais suderintus lauko kavinių įrengimo vienam sezonui projektus, išduoti leidimus prekiauti tose lauko kavinėse ir 2009, ir 2010 metais.

Už kavines reprezentacinėse gatvėse vietinis mokestis – 5 litai už 1 kv. m per mėnesį, kitose gatvėse – kavinių savininkai už 1 kv. m moka 2 litus per mėnesį. Reprezentacinių gatvių sąrašą ir mokestį nustato ir tvirtina miesto Taryba.

Pasitarime buvo svarstytas ir verslininkų prašymas Pilies gatvėje (atkarpoje nuo Šv. Jono iki B. Radvilaitės g.) įrengti pėsčiųjų zoną, nustatant kelias valandas rytais važiuoti specialiajam transportui.

Miesto ūkio departamentui pavesta spręsti klausimą dėl pėsčiųjų zonos įrengimo Pilies g., nustatyti valandas, skirtas važiuoti specialiajam transportui nuo 4 iki 10 val. ryto, įrengti pėsčiųjų zonos ir kelio ženklus, ribojančius transporto eismą.

Daugiau informacijos: Verslo ir paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Skirienė, tel. 211 22 86.

Vilniaus m. savivaldybės ir LVRA informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną