Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vilniuje jau 17 kavinių savo klientams nemokamai siūlo vandenį iš čiaupo

2011-10-28
Paskelbk savo straipsnį
Net 17 Vilniaus kavinių išsiskiria tuo, kad skatina miestiečius gerti centralizuotai tiekiamą bendrovės „Vilniaus vandenys“ vandenį.

„Vilniaus miesto savivaldybės svečius mes jau seniai vaišiname tik vandeniu iš čiaupo. Taip pat atsisakome ir vaisvandenių, kuriuos geria tarybos nariai posėdžio metu. Kitame tarybos posėdyje bus pastatyti grafinai su vandeniu. Visi žinome, kad vandenį gerti būtina, ir ne mažiau nei 1,5 litro per dieną. Džiaugiuosi, kad vilniečiai turi galimybę gerti švarų vandenį iš čiaupų ne tik namuose, bet ir lankydamiesi miesto kavinėse. Taip pat svarbu tai, kad už geriamąjį vandenį jiems nereikia mokėti. Šių kavinių pavyzdžiu turėtų sekti ir kitos Vilniaus įstaigos. Nemokamai švariu vandeniu klientus vaišinančios kavinės ne tik parodo savo svetingumą, jos yra ir draugiškos aplinkai, kadangi neparduoda vandens plastikiniuose buteliuose“, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Daugumoje Europos Sąjungos šalių klientų vaišinimas centralizuotai tiekiamu vandeniu yra tapęs įprastu dalyku. Pavyzdžiui, nuo 2010 m. balandžio 6 d. Didžioji Britanija įstatymu įpareigojo alkoholiu prekiaujančias viešojo maitinimo įstaigas nemokamai tiekti centralizuotai tiekiamą vandenį. Įstaigai nesilaikant šio įstatymo gresia bauda ir/ar leidimo prekiauti alkoholiu netekimas.

Kavinių, barų ir restoranų tinklas „H2O!”, kuriame nemokamai galima gauti tinkamai paruošto centralizuotai tiekiamo vandens:
1. Jalta, Vykinto g. 17A
2. Gorky, Pilies g. 34
3. Rene, M. Antokolskio g. 13
4. Kitchen, Didžioji g. 11
5. Vilniaus Bastėja, Subačiaus g. 15/2
6. RawRaw, S. Skapo g. 10
7. Wok to Walk, Vilniaus g. 19
8. Cozy, Dominikonų g. 10
9. Piccolo Canopi, Bernardinų g. 10
10. Pomodoro, Jogailos g. 4, Goštauto 40C, P. Lukšio 32, Ozo g. 14
11. San Valentino, Vilniaus g. 47/18   
12. Koldūninė, Savičiaus g. 6  
13. Žaliasis bambukas, Latvių g. 7A  
14. Būsi trečias, Totorių g. 18  
15. Biliardinė "Fuksas", Gedimino pr. 28/2  
16. Exlibris, K. Sirvydo g. 6
17. Šviežia kava, PC "Gedimino 9", PC "Ozas", PC "Panorama" .