Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vilniaus mero ekskursijos "girdyklose"

2011-09-05
Paskelbk savo straipsnį

Praėjusį penktadienį sostinės meras Artūras Zuokas ir policijos vadovas Kęstutis Lančinskas lankėsi sostinės baruose, lauko ir stacionariose kavinėse, restoranuose ir kitose įstaigose, kurios dėl laisvo alkoholio pardavimo po vidurnakčio buvo įvardijamos, kaip "girdyklos".

Kitą dieną, po vizitų buvo sušauktas pasitarimas dėl Vyriausybės patvirtintų Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklių pakeitimo. 
 
„Dabar tampa madinga įsigyti gėrimų išsinešti, kadangi parduotuvėse prekyba alkoholiu po 22 valandos yra draudžiama, tačiau sostinė negali tapti vieša girdykla, ir darysime viską, kad šią problemą išspręstume", - sakė A. Zuokas. 
 
Naktinio reido metu dar kartą pasitvirtino vieša paslaptis, jog prekyba alkoholio klesti ir po vidurnakčio. Deja pažeidžiama ne vien ši taisyklė - alkoholis laisvai parduodamas ir nepilnamečiams. Vienas 18 metų nesulaukęs jaunuolis gėrimus vartojo tiesiog bare. Šios "girdyklos" skendi šiukšlėse, nosį riečia šlapimo smarvė. Kai kurios prastos reputacijos centrais tapusios "girdyklos" veikia net be iškabų.
 
Praėjusiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje pradėti svarstyti klausimai dėl šešių įmonių mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais apribojimo nuo 22 val. iki 08 val. Politikų akiratyje atsidūrė bendrovės "Bedita" baras Pašilaičių g. 1, K. Jurevičiaus įmonei priklausantis baras Tujų g. 23A, įmonės "Giedrilina" baras L.Asanavičiūtės g. 20A, įmonės "Likortas" baras Viršuliškių g. 42 ir "Numėjas" priklausantys barai Druskio g. 4A bei Fabijoniškių g. 75A.
 
 Vilniaus miesto savivaldybė jau yra kreipusis į Ūkio ministeriją su siūlymais dėl būtinų įstatymo pataisų, kurios padėtų reguliuoti "girdyklų" veiklą ne tik Vilniaus mieste, bet ir Lietuvoje.   MENIU.LT informacija
Nuotrauka: inmagine.com 2011 09 05