Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viešbučių ir restoranų asociacija kainų nederino, nederina ir nederins

2011-02-16
Paskelbk savo straipsnį
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) kategoriškai paneigia įtarimus esą ji galėjo vykdyti kartelinius susitarimus ar dalyvauti nustatant viešbučių paslaugų kainas.

„Mus stebina kai kurių valstybės institucijų veiksmai ir pareiškimai. Galiu kategoriškai pasakyti – Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija nederino, nederina ir nederins apgyvendinimo paslaugų kainų“, – teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pasak E. Šiškauskienės, 2010 m. rudenį, kai Vyriausybėje ir Seime, buvo svarstomas klausimas dėl PVM sumažinimo apgyvendinimo paslaugoms, ir Vyriausybės, ir Seimo atstovai ne kartą klausė, ar mažės ir kiek mažės kainos viešbučiuose, jei nuo 21 iki 9 proc. bus sumažintas pridėtinės vertės mokestis. „Vadovaujantis ekonominiais skaičiavimais, buvo viešai pasakyta, kad vien dėl PVM sumažinimo asociacijos nariai mato galimybių kainas mažinti iki 10 proc., t. y. maždaug tiek, kiek sumažėja PVM. Tačiau kokią kainų politiką vykdyti – mažinti ar nemažinti ir kiek – sprendžia kiekviena įmonė, kiekvienas viešbutis atskirai, priklausomai nuo rinkos ir paties viešbučio ekonominės situacijos“, – sako LVRA prezidentė.

Pasak E. Šiškauskienės, keistai atrodo tai, kad Konkurencijos taryba savo tyrimą pradėjo kaip tik tuomet, kai viešbučiai prakalbo, jog sumažinus PVM, jie mato galimybių mažinti ir kainas. „Viešbučiai Lietuvoje veikia itin sudėtingomis konkurencijos sąlygomis ir tai ypač jautėsi 2009-2010 m., kai ženkliai sumažėjo turistų srautai, o pridėtinės vertės mokestis viešbučiams buvo padidintas iki 21 proc. bendras užimtumas viešbučiuose nesiekia ir 50 proc., o tai reiškia, kad konkuruojama dėl kiekvieno kliento“, – sako LRVA prezidentė.

Pasak E. Šiškauskienės, jau juntama teigiama sumažinto PVM įtaka. „Praėjo tik mėnuo, kai taikomas mažesnis PVM, o viešbučiai, kurie sunkmečiu vos sudūrė galą su galu, jau pradėjo didinti atlyginimus darbuotojams, sutaupytas lėšas planuoja panaudoti atsinaujinimui“, – sako LRVA prezidentė.

Mažesnis PVM pakoregavo ir viešbučių paslaugų kainas. LRVA duomenimis, 2011 m. sausį palyginus su 2010 m. gruodžiu, kai dar galiojo didesnis PVM, kambarių nuoma Lietuvos viešbučiuose vidutiniškai sumažėjo apie 10-12 proc.


Daugiau informacijos:
LVRA vykdančioji direktorė
Eglė Dilkienė
tel.8 5 2497478, 8 686 51148
info@lvra.lt


LVRA informacija

2011-02-15