Vienuolikmečiams – knygos apie maisto gaminimą

Vienuolikmečiams – knygos apie maisto gaminimą

Anglijoje maisto gaminimo proceso neišmanymas – didelė problema. Daugybė tėvų savo vaikams sugeba tik pašildyti iš prekybos centrų nupirktą maistą. Kai kuriems atrodo, jog maisto gaminimas – atgyvena.

Valstybė nusprendė šią problemą išspręsti ir sukūrė specialias knygas, mokančias gaminti maistą jau vienuolikmečius. Juk tokio amžiaus jau kiekvienas turėtų mokėti skusti bulves ir išvirti košės. Tačiau siekiama didesnių tikslų. Šioje knygelėje galima rasti receptų, kaip pasigaminti spagečius su bolonės padažu, orkaitėje keptą vištą bei daugybę kitų patiekalų. Knygelėje iš viso yra 32 receptai. Ši nemokama knygelė dalinama visose mokyklose, siekiant skatinti masto gaminimą namuose. Visi patiekalai turi būti gaminami tik iš šviežių produktų.

Receptų knygelė – tai tik pirmas ir svarbus žingsnis, siekiant išmokyti gaminti. Iki 2011-ųjų metų tikimąsi, kad Jungtinėje Karalystėje maisto ruošimo pamokos bus privalomos visiems 11-14 metų vaikams. Tam bus išleista 151 milijonas svarų, kad mokyklose būtų įrengtos tinkamos patalpos. Vis dėlto didelėje dalyje mokyklų maisto ruošimo pamokos vyksta, bet jose mokiniai išmoksta tik nupiešti gražią pakuotę, dekoruoti maisto dėžutes taip, kad jos kuo gražiau atrodytų. Kai buvo pranešta apie privalomas maisto ruošimo pamokas, daugybė mokyklų pareiškė, kad jie neturi nei patalpų, nei kvalifikuotų mokytojų tokiems projektams, būtent dėl to sugalvota išleisti knygeles.

Receptai knygelėje

Obuolių pyragas, jautienos ir daržovių sriuba, sūrio padažas, vištienos troškinys, vištienos ir makaronų salotos, vištiena padaže, mėsa su aitriosiomis paprikomis, kopūstų salotos, trupininis pyragas, traškios bulvės, pudingas, vaisių pyragas, avienos troškinys, porų ir bulvių sriuba, makaronų sriuba su daržovėmis, makaronai su pomidorų padažu, troškiniai, paela, orkaitėje keptos vištos šlaunelės, saldžiarūgščiai ryžiai, kiniškos daržovės, spagečiai su bolonės padažus, greitos bulvių salotos, aitri pomidorų sriuba, vasaros pudingas, daržovių karis, daržovės ir vegetariški lakštiniai ir kita.

Skirmantė Gough
Šaltinis: www.guardian.co.uk
Nuotraukos: www.guardian.co.uk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną