Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vienintelis pasaulyje vynų ir desertų derinimo čempionatas, jau šį savaitgalį Vilniuje

2016-10-19
Paskelbk savo straipsnį

Kalbama, kad tikrai skanus maistas turi būti vienu metu ir sūrus, ir rūgštus, ir saldus, ir aštrus. Būtent šio balanso kiekvienais metais ieško čempionato dalyviai. Taip siekiama pažadinti visus komisijos narių  pojūčius ir suteikti daugiausia malonumo, pamiršti įkyrias mintis ir neigiamas emocijas.

Savo jėgas ir įgūdžius nustebinti komisiją išskirtiniais skonių deriniais šiais metais ketina ir 2013 m. Ausinės šakutės nugalėtojai – „R&J“ komanda. Justinas Kapkovičius ir Renatas Jauniškis prieš kelerius metus ant nugalėtojų pakilos lipo už moliūgų sūrio pyragą su „Rozes Porto White“, kuris papirko komisijos narių gomurius išskirtiniu skoniu.
„Šis konkursas ypatingas tuo, kad jame gali varžytis, ne vien tik šios srities profesionalai, bet ir eiliniai piliečiai, pavyzdžiui, senolė Jadvyga su savo raguoliu ir diedukas Antanas – su savo namų gamybos aronijų vynu. Jei desertas ir vynas vienas kitą papildo ir dera drauge, tai pataikėte tiesiai į dešimtuką – būtent šio konkurso vinis ir yra, kad viskas kartu puikiai derėtų“, – sakė J.Kapkovičius.
Maisto gaminimas – tai menas, kurį galima ne tik pamatyti, bet ir paragauti. Tai menas, kuris neturi rėmų, tačiau telpa lėkštėje. Kulinarija – labai atsakingas menas, nes tai kas, sukuriama, tampa ne tik džiaugsmu akimis, bet ir gomuriui. Tam pritaria ir J.Kapkovičius.
2013 m. pirmosios vietos nugalėtojas atviravo, kad būtent šis unikalus ir pasaulyje analogų neturintis renginys yra puiki proga išbandyti savo jėgas kiek kitokiame amplua, kuriame pagrindinis dėmesys nėra skiriamas vienai sričiai, o reikia ieškoti derinio. „Man, kaip virtuvės šefui, tai kasmetinis išbandymas, tad ir šiais metais bandysime nustebinti daug mačiusius svečius“, – intrigavo J.Kapkovičius.
Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad nors čempionatas nėra jubiliejinis, tačiau 7 – mistiškiausias iš visų skaičių, todėl tikimasi, kad kova tarp komandų bus nenuspėjama, sukels daug intrigų, o pristatytos „saldžiosios akimirkos“ nepaliks abejingų.  
Kol čempionato dalyvių komandos kurs savo įspūdingus derinius, lankytojams tikrai neteks nuobodžiauti. Visi atvykę šeštadienį į „Kempinski“ viešbutį turės galimybę ne tik stebėti čempionatą: jų laukia ir mini paroda, kurioje dalyviai supažindins smaližius ir ne tik su prancūziškais „Cluizel“ ir „Mademoiselle de Margaux“ šokoladais, Rokiškio „Grand“ bei mini „Mozzarella“ sūriais, saldžiais vynais bei kitais gėrimais. Renginio metu taip pat bus eksponuojami „Zwiesel“ krištolo gaminiai.

Organizatoriai ragina visus pasižymėti savo kalendoriuose spalio 24-ąją ir dalyvauti unikaliame visame pasaulyje – Vyno ir desertų derinių čempionate! Dalyviai, kurie norėtų išbandyti save kovoje dėl Auksinės šakutės įvertinimo,  vis dar kviečiami registruotis el. paštu: agne@someljemokykla.lt