Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viduržiemį – dovana atmosferiškos muzikos gerbėjams

2013-10-23
Paskelbk savo straipsnį

Pagrindinė turo grupė „Alcest“ – ypatingai atmosferiškas ir poetiškas prancūzų projektas, pažįstamas daugeliui eksperimentinės muzikos klausytojų. Multiinstrumentalistas Neige dar vaikystėje patirtus „tobulo dvasinio pasaulio“ regėjimus meistriškai derina su post-roko ir shoegaze melancholišku skambesiu. Tokia unikali muzikinė forma leidžia atsirasti daugiasluoksnėms, nežemiškoms melodijoms, kurios nukelia į šviesią, trapią bei neapčiuopiamą erdvę. Visi šie gebėjimai transliuoti žmogaus juslėmis nesuvokiamus ir žodžiais neapibūdinamus vaizdinius pelnė „Alcest“ ne tik vienos profesionaliausių ir pažangiausių grupių vardą, bet ir tarptautinį pripažinimą.

Kaip ir „Alcest“, suomių „Hexvessel“ muzika taip pat panardina į kitą pasaulį. Savo kūryboje šis septynetas neįtikėtinai sumaniai taiko genialiojo A. Einstein mintį, jog „realybė yra tik iliuzija“.  Grupės muzikoje septintojo dešimtmečio pabaigos anglų folkloras ir psichodelika susipina su pagonybe ir okultizmu. Neeilinis, dažniausiai švarus vokalas kalba apie antgamtiškas paslaptis, o muzikinį raganavimą paįvairina neįprasti instrumentai, pavyzdžiui, psalteriumas ar fisharmonija. Toks derinys naikina bet kokį laiko ir realybės suvokimą, ir „Hexvessel“ kūryba tampa burtais, kuriančiais paslaptingą, bet tuo pačiu spalvingą atmosferą.

„Lost Love Found“ – taip savo kūrybą apibūdina „The Fauns“. Šis britų kolektyvas įkvėpimo semiasi poezijoje, komiksuose, devyniasdešimtųjų indie muzikoje ir daugybėje kitų šaltinų. Tačiau dažniausiai grupė vadinama tiesiog shoegaze atstovais dėl neaiškaus, kiek impresionistinio vokalo bei emocionalių ir švelnių kūrinių, kuriuose tragizmas sumišęs su šviesa ir euforija. Anot penketuko, jų tikslas – priversti klausytoją išgirsti ir išgyventi siunčiamą žinutę. Taigi „The Fauns“ muzika – pažadinanti, stumianti į priekį, tačiau neišleidžianti iš akių praeities.

Išskirtiniam pasirodymui Baltijos šalyse pasirinkę Vilnių, visi šie trys kolektyvai hipnotizuos publiką „New York“ klube sausio 24 d. Bilietus nuo lapkričio 5 dienos platina „Tiketa“. Bilietų kiekis ribotas.

Daugiau informacijos: http://alcest.altevents.net

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=85c-P9hbmBg
http://www.youtube.com/watch?v=hbIofZoCX4c
http://www.youtube.com/watch?v=uIf0oXB2e-I