Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Velnio akmenyje“ legendinė „Anathema“: nuo metalo iki alternatyvaus roko

2012-02-12
Paskelbk savo straipsnį
Tarp gerbėjų – ir radikalūs metalistai, ir populiarios muzikos žvaigždės

Kas sieja brutaliuosius „Cannibal Corpse“, jau klasika tapusius „Pink Floyd“ ar „Radiohead“, švelniuosius HIM bei žaviąją „The Gathering“ vokalistę? Atsakymas netikėtas, bet paprastas. Tai britų melodingo, progresyvaus ir alternatyvaus roko grupė „Anathema“. Šie muzikantai gastroliavo su „Cannibal Corpse“, stovėjo vienoje scenoje su HIM, bendradarbiavo su buvusia „The Gathering“ vokaliste Annekke van Giersbergen, o tarp grupių, palikusių žymiausią pėdsaką „Anathema“ kūryboje, įvardijami „Pink Floyd“ bei „Radiohead“. Tad ir „Anathema“ gerbėjų ratas – itin platus: nuo sunkiosios muzikos mėgėjų iki tų, kurie aštraus skambesio netoleruoja. Grupės fanų gretas papildo ir Ville Valo (HIM), ir prie naujausio britų albumo besidarbuojantys Steven Wilson („Porcupine Tree“) bei Christer-André Cederberg („In the Woods...“).

Festivalio organizatoriams – aukšti grupės reikalavimai  

„Velnio akmens“ organizatoriai neslepia, kad kolektyvą „Anathema“ vertina kaip gan stambią žuvį šiame festivalyje. Su įnoringaisiais britais buvo susitarta tik po dviejų mėnesių atkaklaus darbo. Maža to, kaip ir dera panašaus kalibro atlikėjams, „Anathema“ pateikė aukštų reikalavimų dėl garso, apšvietimo ir kitos techninių niuansų kokybės. Organizatoriai tikina, jog renginyje bus sutelktos visos įmanomos asistavimo grupei pajėgos. Lydima gausaus aptarnaujančiojo personalo, „Anathema“ „Velnio akmens“ auditorijai žada nepamirštamą pasirodymą.

„Tai ne foninė muzika vakarėliams“

Taip kalba vienas „Anathema“ įkūrėjų, grupės siela Danny Cavanagh, apibūdindamas kolektyvo kūrybines gaires. Ir priduria, jog jų kuriamos muzikos tikslas – giliai sujaudinti klausytoją, pakylėti dvasiškai ar nugramzdinti į šalčiausias sielos gelmes. Šiuo metu grupės nariai tikina pasiekę kūrybinį piką. Tam pritaria kritikai bei liudija „Anathema“ populiarumas visame pasaulyje. Jau du dešimtmečius gyvuojantis kolektyvas gali pasigirti ne tik daugybe aplankytų kraštų bei turtinga diskografija, bet ir nuolatine evoliucija muzikos srityje. Ilgą kelią nuo doom metalo iki progresyvaus ir melodingo roko nukeliavę muzikantai pripažįsta, kad jų kūrybos stiliaus kaita – natūralus bei savaiminis reiškinys. Iš pradžių davus daugiau laisvės fortepijonui, vėliau prasidėjo nesuvaldoma muzikinė raida. Atmosferiškumas, originali ritmika, instrumentinis eksperimentavimas, vokalų ekspresija – tai tik nedaugelis „Anathema“ kūrybos ypatybių.

Lyg didelė šeima

Muzikantai tikina, jog jų grupė – tarsi didelė šeima. Ir ne be reikalo: grupės vokalistas, gitaristas ir klavišininkas Danny, gitaristas ir vokalitas Vincent bei bosistas Jamie Cavanagh yra tikri broliai. Negana to, Vincent ir Jamie yra broliai dvyniai. Lygiai tas pats sieja ir būgnininką John Douglas su vokaliste Lee Douglas. Tačiau „Anathema“ narius vienija ne tik kraujo, bet ir dvasinė giminystė, kartu išgyventi sunkūs momentai. Apie tai liudija ir tragiškai žuvusiai Danny, Vincent ir Jamie motinai dedikuoti kūriniai, ir Danny pasiryžimas nutraukti narkotikų vartojimą  2005-aisiais.

Lietuvoje – ne pirmą kartą

Koncertas „Velnio akmenyje“ – ne pirmoji „Anathema“ pažintis su Lietuva. Pirmąkart čionykštėje scenoje kolektyvas pasirodė prieš aštuoniolika metų, 1994-aisiais, festivalyje „Death Comes“. Gitaristas, vokalistas ir klavišininkas Danny Cavanagh, nemažai keliaujantis su akustine programa, dar geriau pažįstamas lietuviškai publikai: mūsų šalyje muzikantas savo ruožtu yra viešėjęs dukart.  

Festivalio informacija: www.devilstone.net