Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Vegfest LT” Kalėdinė mugė - jau šį savaitgalį!

2019-11-22
Paskelbk savo straipsnį

Mugėje prekiaus 75 veganiški bei veganams draugiški verslai. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių, ekologiškos produkcijos, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, etiškai pagamintų drabužių, avalynės, papuošalų ir aksesuarų, dekoro daiktų namams, prekių vaikams ir t.t.

„Vegfest LT“ sumanytoja – Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Organizuoti šį renginį jai kilo mintis apsilankius Londone organizuojamameVegfest UK“ festivalyje. Tai didžiausias Europoje veganams skirtas renginys – jame dalyvauja daugiau nei pusė tūkstančio įmonių, o per dvi festivalio dienas apsilanko apie 30.000 žmonių. „Be šio renginio Jungtinėje Karalystėje per metus surengiama dar keli šimtai mažesnių renginių. Veganams skirti renginiai vyksta ne tik didmiesčiuose, bet ir nedideliuose miesteliuose. Ypač populiarios kalėdinės mugės“, – pasakojo mergina.

Kalėdinė mugė Vilniuje bus rengiama trečiąjį kartą. „Pernai dėl didelio komandos užimtumo mugės neorganizavome, už tai šiemet ji sugrįžta daug didesnė ir truks net dvi dienas“, – sakė V.Viteikaitė. Pasak jos, tai puiki proga įsigyti sveikesnių produktų švenčių stalui bei etiškai pagamintų dovanų.

Renginyje dalyvaus ir lietuviški verslai, ir svečiai iš užsienio – jų bus kone trečdalis. Atėjusieji galės įsigyti produktų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės ir netgi Mauricijaus.

„Tai nebus eilinė miesto mugė – dalyvius atrenkame pagal itin griežtus kriterijus, dauguma gaminių - unikalūs ir kai kuriuos iš jų Lietuvoje galima įsigyti tik mūsų renginyje“, – tvirtino organizatorė.

Pati Ventė veganiškai gyvena jau beveik aštuonerius metus. Rinktis tokį gyvenimo būdą ją paskatino domėjimasis sveika gyvensena, tačiau vėliau svarbūs tapo ir kiti veganizmo aspektai.

Veganizmo judėjimas remiasi principu, kad nedera savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių.

Visi, norintys daugiau sužinoti apie veganizmą bei augalinę mitybą, o gal tiesiog mėgstantys išbandyti naujoves, kviečiami apsilankyti „Vegfest LT“ kalėdinėje mugėje. „Renginio atmosfera – itin pozityvi, jame laukiami visi. Prieikite ir prie mūsų infostaliuko – prie jo budintys savanoriai galės suteikti daugiau informacijos. Ant staliuko taip pat bus įvairių nemokamų žurnalų, lankstinukų, kortelių su receptais, maisto ir kosmetikos pavyzdžių – galbūt tai įkvėps žengti pirmuosius žingsnius veganizmo link“,  – sakė Ventė.

Renginys abi dienas vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/426351144669738/