Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Varšuvoje – paminklas alkoholikui... (keistenybės)

2010-01-20
Paskelbk savo straipsnį

Kaimyninės šalies – Lenkijos sostinėje, praėjusių metų pabaigoje išdygo gan keistas paminklas. Neįprastas jis ne išvaizda, bet savo dedikacija – nuolatinę priklausomybę taurelei turinčiam žmogeliui, trumpiau tariant – alkoholikui. Iš plastiko pagaminta skupltūra žmogaus dydžio, „įsikūrė“ Praga rajone, Stalovos gatvėje (ul. Stalowa). Vieni praeiviai smalsiai, kiti abejingai, treti – kiek pyktelėję apžiūrinėjo sulysusio, išvargusio vidutinio amžiaus vyro, vilkinčio pigią, žalsvą striukę bei avinčio skylėtus sportbačius skulptūrą...

Ponas Guma (Pan Guma), tapęs skulptūros prototipu, - tai realybėje egzistavęs personažas, gyvenęs Stalovos gatvėje. Pragyvenimui jis rinko butelius ir aliumines skardines, tačiau didžiąją dalį gautų pinigų tuoj pat pragerdavo. Įdomu, jog ponas Guma skulptoriui pozavo paminklo etapo pradžioje, tačiau nuo kepenų ligos mirė nesulaukęs galutinio skulptūros varianto.

Idėja, sukurti paminklą alkoholikui į galvą šovė visuomeninės organizacijos „Visuomenės pedagogikos grupės“ nariams, kurie dirba su sunkiais rajono Praga paaugliais. Pasak jų, šis paminklas – tai ne alkoholizmo propaganda, o perspėjimo simbolis jaunimui.

Visgi, skulptūra sukėlė vietinių gyventojų protestą ir reikalavimą ją pašalinti. Varšuvos šiuolaikinio meno muziejaus atstovė Joana Mytkovska, kuravusi skulptūros darbą, jau pažadėjo, kad jei su vietiniais gyventojais dėl paminklo vietos sutarti nepavyks, muziejus neįprastą meno kūrinį priims į savo ekspoziciją. Kol kas galutinai klausimas neišspręstas, paminklą kiaurą parą akylai saugo buvę pono Gumos sugėrovai... Kągi, įdomu, ar panašiu pavyzdžiu pasekus, mūsų šalyje jaunimas sureaguotų ir ar kas pasikeistų...?

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: newsland.ru
Nuotrauka: newsland.ru
Meniu.lt informacija