Varlių kojelės gali tapti deficitu

Varlių kojelės gali tapti deficitu

Pasaulyje kasmet parduodama nuo dviejų šimtų milijonų iki vieno milijardo varlių. Dėl tokios paklausos varliagyviai gali išnykti. Tokią išvadą padarė Australijos Adelaidės universiteto mokslininkai. Tyrimo autoriai pabrėžia, jog varlių šlaunelės populiarios ne tik Prancūzijoje. Delikatesas taip pat mėgstamas Azijoje bei kitose Europos šalyse.

Remiantis tarptautinės prekybos duomenimis, didžiausi importuotojai yra JAV ir Prancūzija. Iš šių šalių varlės keliauja į kelias Azijos valstybes. Pavyzdžiui, Indonezijoje kasmet suvartojamos net 5 tonos varlių. „Varlių kojelių galima rasti net Europos mokyklų valgyklų meniu, parduotuvėse, azijiečių namuose bei viso pasaulio pačiuose privilegijuotuose restoranuose“, – teigia Australijos Adelaidės universiteto profesorius Corey Bradshawas.

Tyrime, kuris bus publikuojamas naujame žurnalo „Conservation Biology“ numeryje, pažymima, kad trečdaliui visų varlių rūšių gresia išnykimas. Dėl klimato pokyčių, žmogaus įsikišimo bei gyvūnų prarandamos natūralios buveinės jau išnyko raudonkojės Kalifornijos varlės. Varliagyviai – labiausiai aplinkos pokyčių pažeidžiami gyviai. Neseniai Kalifornijos mokslininkai pareiškė, kad žūklė ir medžioklė stabdo evoliuciją ir populiacijos plitimą. Buvo pastebėta, jog varlių pirmiausia gerokai sumažėjo Europoje ir Šiaurės Amerikoje, vėliau Indijoje ir Bangladeše, o dabar – ir Indonezijoje.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://smi2.ru
Nuotraukos: www.sxc.hu, www.kedem.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną