Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vanduo padeda lieknėti ir suteikia energijos

2011-04-04
Paskelbk savo straipsnį

Dažnas iš mūsų žino, girdėjo ar taiko gyvenime sveikos gyvensenos taisykles arba bent jau stengiasi jomis vadovautis, tačiau reikėtų prisiminti, kad mityba tai ne tik maistas, tačiau ir skysčiai kuriuos vartojame. Dažnai girdime dietologų patarimus, jog vandens reikėtų vartoti jo ne mažiau nei 2 lirtus per parą. Jei vandens gėrimą paversite įpročiu, tai be abejonės suteiks naudą sveikatai: suskystinamas kraujas, lengviau susikoncentruoti, organizme lėčiau kaupiasi riebalų masė.

Vartojant nepakankamai skysčių riebalai organizme kaupiasi sparčiau. Skysčių trūkumas taip pat mažiną darbingumą, sukelia silpnumą ir nuovargį, gali sukelti depresiją, galvos skausmus, mėšlungius. Smegenys ypatingai jautriai reaguoja į vandens trūkumą, nes jos 80% sudarytos iš vandens. Jeigu skysčių prarandama daugiau nei 2 proc. kūno svorio, pasireiškia protinės veiklos sutrikimai – menksta gebėjimas sukoncentruoti dėmesį, orientuotis sudėtingose situacijose.

Norintiems sulieknėti reikėtų gerti šaltą vandenį

Neseniai atlikto vokiečių mokslininkų iš Berlyno Franz-Volhard Clinical Research Center tyrimo duomenimis, norintiems sulieknėti reikėtų gerti ne mažiau nei 1,5 lirto vandens kasdien. Tyrime dalyvavo 7 vyrai ir 7 moterys, mokslininkai siekė išsiaiškinti, ar vandens vartojimas lemia medžiagų apykaitos procesus. Paaiškėjo, kad sudeginamų kalorijų skaičius padidėjo 30 procentų tiek vyrų, tiek moterų tarpe po 10 minučių, kai buvo vartojamas vanduo, maksimalus efektas pasireiškė po 30-40 minučių. Mokslininkai ištyrė, kad daugiau kaip 40 procentų energijos suvartotos kalorijų deginimui sudaro organizmo pastangos sušildyti šaltą vandenį.

Kaip vandens gėrimą paversti įpročiu?

* Nešiokitės vandenį su savimi, kur beitumėte. Gerkite vandenį reguliariai, o ne tada kai pajaučiate troškulį. Jei pajutote troškulį, tai reiškia, kad jūsų organizmui trūksta 1-1,5 litro vandens.

* Įpročiui suformuoti pasitelkite estetines gudrybes: vandenį gerkite iš gražios vyno taurės ar mėgstamos stiklinės. Į vandenį įmeskite mėgstamo vaisiaus gabalėlį - čia tikrai galite paeksperimentuoti. Tai gali būti citrinos, agurko, kivi ar kitokio vaisiaus griežinėlis. Jei vandenį nešiojatės su savimi, įsigykite gertuvę, stiklinį butelį - iš ko būtų malonu ir patogu gerti.

* Ir svarbiausia - nepersistenkite. Gerkite vandens tiek, kiek rekomenduojama, stenkitės gerti vandenį reguliariai, per trumpą laiką nevartokite didelio vandens kiekio (tai gali pakenkti).

Įdomu:

* Kadangi smegenyse centrai atsakingi už alkį ir troškulį išsidėstę gana arti, troškulį lengva supainioti su alkiu. Padarykite paprastą testą, kai praalksite, išgerkite stiklinę vandens, jei po 10 minučių vis dar jausite alkį – iš tikrųjų vertėtų pavalgyti.

Vandens receptai>>

Elena Germanovič
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija