Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vandenyje iš butelių bakterijų daugiau nei iš čiaupo

2010-05-28
Paskelbk savo straipsnį

Kanados mokslininkai išaiškino, jog 70 procentų, parduodamo vandens buteliuose yra padidintas kiekis bakterijų – kartais jis viršija net 100 kartų nustatytą normą.

Ccrest Laboratories (Kanada) specialistai aptiko, jog 70 procentų populiarių prekinių ženklų geriamąjame vandenyje padidintas bakterijų kiekis – ženkliai didesnis, nei vandens iš čiaupo. Kai kuriais atvejais bakterijų kiekis net 100 kartų viršija leistiną normą.

Mikrobiologo Sonish Azam žodžiais, geriamasis vanduo, kuris parduodamas prekybos centruose, neatitinka švaros standartų. Dauguma vartotojų mano, jog vanduo buteliuose nekensmingas ir švarus.

Vandenyje iš butelių rastos bakterijos itin rimtų sveikatos sutrikimų negali sukelti. Vienok, aukšta jų koncentracija gali pakenkti besilaukiančioms moterims, vaikams, silpno imunitetą turintiems bei vyresnio amžiaus žmonėms.

Todėl, specialistų nuomone, būtina kontroliuoti parduodamo geriamojo vandens kokybę. Mokslininkai rekomenduoja atsisakyti vandens buteliuose ir, jei vanduo iš čiaupo geros kokybės, gerti jį.

Vanduo teigiamai veikia žmogaus organizmą>>

Kiek vandens gerti vasarą?>>

Raminta Skripkaitė
Šaltinis. The Telegraph
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

Lietuvoje skelbiama akcija  „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“

GYVA.LT ir TV laidų vedėja Liepa Rimkevičienė skelbia aplinkos tausojimo akciją „Nepirkime vandens plastikinuose buteliuose“ ir kviečia Lietuvos verslo įmones, valstybines institucijas bei gyventojus prisidėti prie šios akcijos įgyvendinimo. Pasaulyje vandens vartojimas iš   plastikinio butelio yra prilyginamas besilaukiančios moters rūkymui.

„Daugumos Lietuvos vietovių vanduo iš čiaupo yra tinkamas gerti, nes per pastaruosius keletą metų buvo investuota labai daug lėšų į vandens valymo technologijas bei vandentiekio sistemas. Atlikus palyginamąją analizę tarp vandens iš čiaupo bei pirktinio buteliuose, kokybė buvo analogiška, o kai kuriais atvejais vanduo iš čiaupo pasirodė besantis geresnės kokybės“, – teigia viena iš akcijos iniciatorių ekonomistė Indrė Kleinaitė. Vanduo iš čiaupo yra daugiau nei 1000 kartų pigesnis nei vanduo buteliukuose. Todėl nesuprantama, kodėl visuomenė, investavusi nemažai lėšų į vandens gerinimo technologijas, dabar neišnaudoja jų teikiamos naudos ir geriamą vandenį perka buteliuose.

Akcijos organizatoriai ragina Lietuvos Seimą pasekti Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos pavyzdžiu ir uždrausti valstybinėms institucijoms pirkti vandenį buteliuose, nes tai yra lėšų ir išteklių švaistymas, nesuderinamas su aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu ir būtinybe racionaliai naudoti mokesčių mokėtojų pinigus.

Restoranai ir kavinės, liovęsi prekiavę vandeniu plastikiniuose buteliuose, bus įtraukti į specialų sąrašą, kuris bus viešinamas plačiojoje visuomenėje. Taip pat bus viešinami prekybos tinklai, parduotuvės ir degalinės, kurios įrengs geriamo vandens aparatus ir taip sudarys savo pirkėjams sąlygas nusipirkti geriamo vandens naudojant savo tarą. Miestų savivaldybėms įrengus geriamojo vandens fontanėlius viešose vietose, visuomenė bus apie tai informuojama.

! Organizatoriai ragina kurti aplinkai draugiškesnę vandens vartojimo kultūrą Lietuvoje ir kviečia žmones pasirašyti už akciją GYVA.LT tinklalapyje.

GYVA.LT informacija

2010 05 28