Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vaistas gali virsti ir nuodu

2011-08-17
Paskelbk savo straipsnį

Vitaminas C
Vitamino C rekomenduojama vartoti žmonėms, kurių imunitetas yra susilpnėjęs, rūkaliams, nėščiosioms. Tikra tiesa, kad vitaminas C padeda įveikti infekcijas, nuovargį, reikalingas protinį darbą dirbantiems žmonėms.
Esant visavertei mitybai šio vitamino pakankamai gaunama su maistu. Jo yra vaisiuose ir daržovėse, net bulvių porcija jūsų organizmą aprūpins vitamino C dienos norma (iki 100 mg).
Todėl jei valgote įvairų maistą ir dar papildomai vartosite vitamino C, galite jo ir perdozuoti. Vitamino C perdozavimas (daugiau nei 2000 mg per dieną) gali sukelti viduriavimą, skrandžio skausmą, pykinimą, gali skatinti inkstų akmenų susidarymą.
Be to, askorbo rūgštis ardo dantų emalį ir dirgina skrandžio gleivinę, todėl vitaminą C geriausia tirpinti vandenyje, kurį reikia gerti per šiaudelį ir būtinai po valgio. 

Gliukozaminas
Maisto papildai su gliukozaminu skirti sąnarių ligų profilaktikai bei jų simptomų palengvinimui. Gliukozaminas yra išgaunamas iš jūrinių vėžiagyvių kiautų, todėl žmonės alergiški jūros produktams šių papildų neturėtų vartoti.
Gliukozaminas gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų, diarėją, obstipaciją, galvos skausmus, bėrimus. Be to, ši medžiaga didina cukraus kiekį kraujyje, todėl papildų su ja neturėtų vartoti diabetikai.

Kalis
Kalis reguliuoja skysčių pusiausvyrą organizme. Jis būtinas širdies, skeleto raumenų, nervų sistemos darbui. Trūkstant kalio, didėja kraujospūdis, atsiranda širdies veiklos sutrikimų, raumenų silpnumas.
Tačiau kalio perdozavimas yra pavojingas - jis gali sukelti aritmiją ir net širdies sustojimą. Beje, kuo mažiau organizme skysčių, tuo mažiau kalio jam reikia.
Medicinoje žinomas atvejis, kai žmogus mirė persivalgęs... bananų. Vyrukas 8 valandas praleido sporto salėje. Natūralu, kad po tiek valandų intensyvios fizinės veiklos jo organizmas neteko daug skysčių. Pasportavęs vyras nusprendė suvalgyti bananų, kuriuose yra daug angliavandenių. Tačiau bananuose gausu ir kalio, kuris ir pražudė sportininką.

Kalcis
Kalcis dalyvauja susidarant kaulams ir dantims, todėl svarbu, kad jo netrūktų nėščių moterų, vaikų ir paauglių maiste. Kalcio trūkumas maiste - vienas osteoporozės (kaulų išretėjimo) senatvėje rizikos veiksnių. Be to, kalcis reikalingas nervų sistemos, vidinės ir išorinės sekrecijos liaukų veiklai, kraujo krešėjimo procesams.
Per didelis kalcio kiekis didina inkstų akmenų formavimosi riziką, kaupiasi ant kraujagyslių sienelių ir, ironiška, silpnina kaulus. Taip yra todėl, kad kalcio perteklius neleidžia organizmui pasisavinti kitų, kaulams būtinų vitaminų, tokių kaip magnis.
Neseniai mokslininkai atliko tyrimus, kurie parodė, kad kalcio vartojimas moterims didina širdies ir kraujagyslių ligų bei infarkto riziką.

Šaltinis: lsveikata.lt
Nuotrauka: inmagine.com

2011 08 17