Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vaikams uždrausta valgyti gimtadienio tortus

2010-05-15
Paskelbk savo straipsnį

Didžiosios Britanijos vaikų lopšeliai, palaikantys naują sveiko maisto iniciatyvą, vaikams uždraudė saldžius gimtadienio tortus.

„Ikimokyklinio maisto projektas“, kurį parengė Česterio universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai, vaikų lopšeliams nustato griežtas mitybos taisykles. Projekto kritikai, skelbia „The Daily Mail“, šias taisykles vadina „gadinančiomis vaikystę“.

Skelbiama, kad į gimtadienio šventę atnešti saldainiai bei tortai vaikų lopšeliuose negali būti suvalgyti ir juos būtina grąžinti tėvams. Programą rengusi Julie Tierney, teigia, kad ypatingos dienos turėtų būti paminėtos kūrybingai, tačiau be didelio cukraus kiekio.

„Mūsų programa skatina vaikų lopšeliuose valgyti sveiką maistą, tai galioja visiems vaikams. Mes skatiname juos pasirinkti tą maistą ir gėrimus, kuriuose yra mažas cukraus kiekis. Tai moko juos gyventi sveikai“, - teigia programą rengusi J. Tierney.

Tuo metu Nickas Seatonas, vadovaujantis Sveikos edukacijos kampanijai, tokius ketinimus peikia.

„Aš už sveiką maistą visuose lopšeliuose, tačiau drausti saldėsius per gimtadienius - to jau per daug. Dieta tai saikingumas ir sveikas protas“, - sako projekto priešininkas.

Česterio universiteto mokslininkai projektą baigti bei pristatyti tyrimo rezultatus žada birželio 28 dieną.


Nuotrauka: corbis.com