Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Užsienio sirgalių apgyvendinimui rezervuota virš 3 tūkst. vietų

2011-04-15
Paskelbk savo straipsnį

Oficiali „Eurobasket 2011“ kelionių agentūra „Saitas“ Europos vyrų krepšinio čempionatui rezervavo virš 3 tūkst. vietų viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo įstaigose. Maždaug tiek užsienio krepšinio aistruolių per dieną tikimasi sulaukti Lietuvoje.

Pasak „Saito“ generalinio direktoriaus Roberto Rukaičio, daugiausia sirgalių turėtų atvykti iš Slovėnijos (iki 2 tūkst.), Turkijos ir Balkanų šalių. Iš tokių šalių kaip Ispanija ar Prancūzija laukiama maždaug po 200-300 svečių. Kiek iš kokios šalies atvyks sirgalių priklausys ir nuo to, kaip komandoms seksis žaisti.

Savaitės kelionės paketas į Lietuvoje vyksiantį Europos vyrų krepšinio čempionatą užsienio sirgaliams vidutiniškai kainuos apie 700-800 eurų (apie 2400–2700 litų). Į šio paketo kaina įskaičiuota 7 dienų nakvynė viešbutyje ir bilietai į krepšinio rungtynes.

„Turime ir gerokai pigesnių pasiūlymų. Savaitės kelionės paketų į krepšinio čempionatą Lietuvoje kaina užsienio sirgaliams prasideda nuo 300 eurų. Todėl kiekvienas svečias gali rinktis pagal savo poreikius“, – sako oficialios „Eurobasket 2011“ kelionių agentūros „Saitas“ generalinis direktorius R. Rukaitis.

Kadangi per pogrupių varžybas Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus viešbučiuose vos tilps komandos, teisėjai, oficialūs FIBA atstovai ir žurnalistai, pasak R. Rukaičio, dauguma į pirmąjį čempionato etapą atvyksiančių organizuotų turistų grupių apsistos didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Palangoje. Į Alytų užsienio sirgaliai važinės iš Kauno, Birštono ir Vilniaus, į Panevėžį – iš Kauno ir Vilniaus, į Šiaulius – iš Kauno ir Klaipėdos. „Valandą ar pusantros trunkanti kelionė į varžybas yra normali pasaulio praktika. Pasaulio krepšinio čempionate Japonijoje vien tik metro reikėjo važiuoti apie 2 valandas. Pernai Turkijoje iki arenų taip pat vykome apie 2 valandas“, – teigia „Saito“ vadovas.

„Lietuvoje turime puikių viešbučių, todėl su „Eurobasket 2011“ kelionių organizatoriais aptarėme, kokias alternatyvias apgyvendinimo galimybes galime pasiūlyti svečiams. Specialiai krepšinio čempionatui viešbučių Panevėžyje ar Alytuje niekas juk nestatys, nes baigsis čempionatas, o kas tada? Atsižvelgiant į dabartinę ekonominę situaciją, viešbučių turime pakankamai. Nors pagal viešbučių skaičių 100 tūkst. gyventojų Lietuva nuo Europos vidurkio statistiškai atsilieka net 4 kartus, bendras užimtumas viešbučiuose nesiekia ir 50 proc. Todėl nemaža dalis viešbučių vos išgyvena“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.

UAB „Creditreform Lietuva“ duomenimis, pernai maitinimo ir apgyvendinimo įmonių pajamos sumažėjo 6,4 proc., o per pastaruosius du metus pajamos krito apie 30 proc. Pasak LVRA prezidentės, taip yra ne tik dėl sunkmečio, bet ir todėl, kad Lietuva neišnaudoja visų galimybių turizmo srityje, labai ryškus atvykstamojo turizmo sezoniškumas, vis dar neišspręsti šalies pasiekiamumo klausimai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais iš Latvijos sostinės Rygos buvo 107 tiesioginiai skrydžiai, iš Vilniaus – tik 18. Skaudų smūgį viešbučiams buvo sudavę padidinti mokesčiai.


LVRA informacija