Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Užsienio ekspertai: Lietuvoje kavos kultūros lygis tikrai aukštas. Belieka tai įrodyti!

2015-02-23
Paskelbk savo straipsnį

Svarbiausias šventės akcentas, kaip ir kasmet, atviras Lietuvos baristų čempionatas. Dalyviai varžosi trijose rungtyse – kavos ruošimo, kavos ragavimo ir Latte art čempionatuose. Baristos savo pasirodymui turi rasti kavą, pasižyminčią išskirtiniu skoniu ir aromatu. Ją paskrudinti ir prieš čempionatą paruošti taip, kad plikoma ji idealiai atskleistų savo skonio savybes.
„Pasiruošimas čempionatui trunka ilgiau negu pusę metų – ieškoma ir ruošiama išskirtinė kava, siekiant nustebinti patyrusius teisėjus. Pasirodymo metu baristos pasakoja savo kavos istoriją, jos išskirtinumą ir kelią iki pat puodelio. Taigi, kavos menas yra ne tik paruošti gerą kavą, bet ir ją pristatyti, sekti kavos pasaką“, - teigia Violeta Masteikienė, Kavos Kultūros dienų organizatorė.

Lietuvos ypatingos kavos asociacijos prezidentas Darius Vėželis šį renginį vadina profesionalumo kalykla: „Baristoms tai svarbiausias metų renginys, vienintelis toks Pabaltyje, galintis atverti duris į Pasaulio čempionatus, ir prisijungti prie pasaulinės kavos profesionalų bendruomenės. Lietuvos baristų tikslai pasaulio čempionatuose – aukščiausi apdovanojimai. Užsienio kavos ekspertai teisėjaujantys čempionate, vienbalsiai teigia, jog kavos kultūros lygis Lietuvoje tikrai aukštas. Belieka tai įrodyti visam pasauliui, o ypač savam kavos mėgėjui.“

 Greta čempionato vyks daugybė renginių, skirtų žiūrovams. Bus ragaujama ką tik iš plantacijų atvežta skirtingų rūšių kava, patyrę baristos mokys ypatingą kavą pasidaryti namuose. Kavos ekspertai dalinsis savo patirtimi,  mokys atskirti ypatingą kavą nuo įprastos, ves atviras kavos ruošimo dirbtuvės.

Visi norintys dar gali suskubti ir dalyvauti geriausio kavos deserto konkurse. Registracijos formą ir detalią programą rasite http://www.kavosdienos.lt

Nepamiršti liks ir mažieji. Kol tėveliai gers kavą, Kuku Muku vaikų kavinė jiems ruošia staigmenų kupiną programą.
Iki susitikimo PPC Panorama vasario 27 – kovo 1 dienomis!