Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Užkandžiavimas naktį kenkia dantims

2010-06-04
Paskelbk savo straipsnį

Danų ekspertai tvirtina, kad užkandžiavimas naktį labai kenkia dantims. BBC praneša, kad danų ekspertams ištyrus 2217 žmonių, kurie naktį mėgsta užkandžiauti, pastebėta, kad nesvarbu kokios rūšies maistą valgote, tačiau nakties metu visi užkandžiai padidina riziką netekti dantų.

Dantų galite netekti todėl, kad naktį burna yra išsausėjusi, o seilės labai svarbus veiksnys, kad maistas sėkmingai nukeliautų į skrandį ir iš burnos būtų pašalinti maisto likučiai.

Ištyrus 2217 danų, 173 iš jų (arba 8 proc.) gali būti priskirti naktiniams valgytojams. Jie ketvirtį ar daugiau paros kalorijų suvartoja po pietų arba bent du kartus per savaitę atsibunda naktį, norėdami užkasti. Naktimis valgantys žmonės neteko daugiau dantų, netgi įvertinanus ir kitus veiksnius: amžių, rūkymą, suvartojamą cukraus bei angliavandenių kiekį.

Specialistai tvirtina, kad dantistai turi įspėti savo pacientus ir priminti, kad užkandžiaudami naktį, jie neteks dantų. „Jie savo pacientus turėtų įspėti ne tik žodžiais, bet ir demonstruoti užkandžių daromą žalą vaizdinėmis priemonėmis, - sakė tyrimo autorius Damine Walmsley. –Valgant naktį, kai burna yra sausiausia, bet koks maistas lieka burnoje. Ypač dantims kenkia saldus ir labai rūgštus maistas ir gėrimai.“

Medikas pataria kasdien  bent du kartus valytis dantis ir būtinai vieną kartą prieš einant miegoti. Likus valandai prieš miegą būtina išgerti ir vandens, tada pavyks bent šiek tiek apsaugoti dantis.


Nuotrauka: inmagine.com

2010 06 04