Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Uždrausta prekyba maistu prekybos centre „Norfa XXL“ (L. Asanavičiūtės g. 29, Vilnius)

2011-03-09
Paskelbk savo straipsnį
Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl nustatytų savikontrolės sistemos procedūrų, higienos, maisto produktų ženklinimo bei atsekamumo pažeidimų UAB „Norfos mažmena“ prekybos centre (L. Asanavičiūtės g. 29, Vilnius) uždrausta prekiauti maisto produktais ir sustabdyta UAB „Rivona“ priklausančio kulinarijos cecho veikla.

Patikrinimą atliekantiems pareigūnams kilo įtarimas dėl parduotuvėje vykdomo šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo. Atlikus šių produktų dokumentinę kontrolę nustatyta, kad apskaita nėra vedama nei viename gamybiniame padalinyje. Nėra apskaitos žurnalų, nors prekybos centre veikia ir mėsinė, ir kulinarijos cechas. Paprašius pateikti maisto produktų utilizacijos dokumentus inspektoriams buvo pateiktas tik „Paramos perdavimo-priėmimo aktas“. Patikrinimo metu konstatuota, jog nėra užtikrinama, kad nekokybiški gyvūniniai produktai būtų tvarkomi kaip šalutiniai gyvūniniai produktai. Pasak įmonės darbuotojų pasibaigusio galiojimo maisto produktai nėra utilizuojami kaip to reikalauja teisės aktai, o perduodami labdarai.

Pareigūnams sukėlė įtarimų ir tai, kad per 2010-2011 m. laikotarpį iš minėto prekybos centro nėra gauta informacijos apie perduotus utilizuoti netinkamus maistui gyvūninės kilmės maisto produktus.

Patikrinus UAB „Rivona“ kulinarijos cechą, veikiantį tame pačiame prekybos centre, nustatyta, kad pagal gaminamą asortimentą gamybos patalpos yra per mažos, nėra atskirų pieno, žuvies produktams laikymui skirtų šaldytuvų, nėra išskirta sandėliavimo vieta bakalėjinėms žaliavoms. Vienoje patalpoje sandėliuojamos nevalytos daržovės, kiaušiniai ir bakalėjinės prekės. Toje pačioje patalpoje daržovės yra valomos ir smulkinamos mišrainėms, dėl ko atsiranda kryžminės taršos rizika. Produktams po terminio paruošimo nėra išskirtos atvėsinimo vietos, atvėsinimas vyksta gamybinėje patalpoje. Dalis gamybai skirtų produktų laikoma gatavų produktų šaldytuve. Buitinėse patalpose laikomos statinės su perdirbtu aliejumi bei pakavimo medžiagos, rankų plautuvė prikrauta pašalinių daiktų – ja nesinaudojama.

Dėl šio prekybos centro veiklos šiais metais gauti 5 vartotojų skundai, iš kurių 4 – pasitvirtino (2010 m. buvo gauta iš viso 13 vartotojų skundų, iš jų pasitvirtino 4).


VMVT ir Meniu.lt informacija

2011 03 09