Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Uždrausta prekiauti Baltijos menkių kepenėlių konservais

2011-03-24
Paskelbk savo straipsnį
Dėl nuolat nustatomos taršos dioksinais ir dioksino tipo polichlorintais bifenilais, uždrausta tiekti žmonių maistui ir gyvūnų šėrimui Baltijos menkių kepenis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama kenksmingų medžiagų liekanų stebėseną, nustatė padidintas dioksino ir dioksino tipo polichlorintų bifenilų koncentracijas Lenkijoje pagamintuose konservuose „Menkių kepenėlės savo sultyse“ (gamintojas BK-Food Poland, PL 22081805WE) ir Lietuvoje pagamintuose konservuose „Natūralios menkių kepenėlės“ (gamintojas UAB „Provit Industrija“). Atsižvelgiant į Nacionalinio maisto ir veterinarijos instituto informaciją, uždrausta minėtus konservus realizuoti rinkoje ir nurodyta juos saugiai sunaikinti.

Laboratoriniais tyrimais nustatyta, kad lietuviškos kilmės konservuose teršalų kiekis sudaro 66.7 pg/g ir atitinkamai lenkiškos kilmės konservuose - 48.5 pg/g. Didžiausia leistina dioksinų ir PCB (PSO-PCDD/F-PCB-TEQ suma) liekanų koncentracija žuvų kepenyse yra 25.0 pg/g drėgno svorio.

Apie atvejį Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ar pašarus sistema (RASFF) informuota Europos Komisija ir kitos ES šalys narės.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, dėl nuolat nustatomos padidintos dioksino ir dioksino tipo polichlorintų bifenilų koncentracijos Baltijos jūroje sugaunamose Baltijos menkių (lot. Gadus morhua callarias) kepenyse, direktoriaus įsakymu uždraudžia tiekti žmonių maistui ar gyvūnų (išskyrus kailinius žvėrelius) šėrimui šios rūšies žuvų kepenis.


VMVT informacija
2011 03 24