Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

UAB „Palink“ išplatintose midijose E. coli?

2011-11-11
Paskelbk savo straipsnį
Kaip teigiama oficialiame pranešime, Olandiškos midijos buvo išplatintos ne tik Prancūzijoje, bet ir Lenkijoje, Šveicarijoje, Lietuvoje.  Pirminiais duomenimis į mūsų šalies rinką galėjo būti įvežta 30 dėžučių moliuskų, sufasuotų po 2 kg. Šviežias midijas platino UAB „Palink“ (Lentvario g. 33, Vilnius).

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo skubų pranešimo tyrimą. Kadangi šviežių moliuskų tinkamumo vartoti terminas yra ypač trumpas, rinkoje minėtos partijos midijų nerasta. Tačiau, įvertinus galimą riziką, bus ištirti kitų partijų moliuskų mėginiai žarninių lazdelių nustatymui.  Pranešimo tyrimas tęsiamas.

E. coli rūšies bakterijos sukelia žarnyno infekcinę ligą – ešerichiozę. Dauguma šios rūšies bakterijų nepavojingos žmogui, tačiau dalis gali sukelti viduriavimą, šlapimo, kvėpavimo takų infekcijas, kitas ligas. Infekciją gali sukelti nepakankamai termiškai apdorota mėsa, ypač malta jautiena, nepasterizuotas pienas ir iš jo pagaminti produktai (ypač sūriai), netinkamai paruoštas vanduo, žalių vaisių ar daržovių sultys, kartais - jūros gėrybės. Mėsa gali būti užkrėsta bakterijomis gyvūnų skerdimo metu, vaisiai, daržovės – netinkamai juos tręšiant mėšlu, per užterštą vandenį, o žalias pienas ─ kai į jį patenka ant karvės tešmens ar melžimo įrangos esantys sukėlėjai. Maistą bakterijomis gali užkrėsti jį tvarkantys asmenys, nenusiplovę rankų pasinaudojus tualetu. Sukėlėjai į maistą taip pat gali patekti nuo virtuvės įrankių, aplinkos paviršių, ant kurių prieš tai buvo pjaustyta žalia mėsa, daržovės. Vartojimui paruoštas maistas gali būti užkrėstas sukėlėjais laikant jį kartu su žalia mėsa, daržovėmis. Taip pat galima užsikrėsti kontakto būdu nuo gyvūnų.

Nuotrauka: inmagine.com