Turistams vilioti – kavinė-malūnas

Turistams vilioti – kavinė-malūnas

Išties nemažai lietuvių pailsėti keliauja į Turkiją. Retas kuris nusivilia šios šalies istorinėmis vietomis, krašto kultūra bei kulinarija. Tačiau atvažiuojantys į Turkiją ne pirmą kartą norėtų pamatyti ką nors naujo. Vietos valdžia bei verslininkai taip pat yra suinteresuoti, kad kuo daugiau turistų ne tik aplankytų šalį, bet ir patirtų naujų įspūdžių.

Egėjo regione, Mugla provincijoje esančiame Datca mieste, po rekonstrukcijos duris atvėrė kavinė-malūnas, kuriam – apie 200 metų. Tai vienas iš 6 malūnų, kurie Turkijoje buvo pastatyti iki 1800-ųjų ir pagal paskirtį veikė iki 1970 metų. 2007 metais vietinės valdžios iniciatyva šie malūnai buvo uždaryti rekonstrukcijai. Dar gegužės mėnesį Datca miesto administracija vietos verslininkams pasiūlė išsinuomoti vieną iš didžiausių malūnų. Tokiu pasiūlymu susidomėjo 32 metų vietos verslininkė, todėl birželio pabaigoje triaukštis malūnas jau buvo paruoštas įrengimui.

Visai neseniai kavinė-malūnas „Zeynep Cafe“, pavadintas jį išsinuomavusios verslininkės vardu, priėmė pirmuosius lankytojus. Pati Zeynep, kurios profesija – virėja, sako, jog kavinės meniu daugiausia yra miltinių patiekalų. Beje, miltai patiekalams gaminti malami tame pačiame malūne, kad būtų išlaikytos tradicijos bei tikroji šio statinio paskirtis. Kavinės savininkė tiki, jog taip pritrauks daugiau turistų.

Pagal turkishdailynews.com parengė Jolanta Bagurskienė
Nuotraukos: propertyturkeyforsale.com, yenisafak.com.tr
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną