Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Trečiasis „Vegfest LT Kaunas” gundys augalinio maisto gausa

2019-07-08
Paskelbk savo straipsnį

Didžiausias Lietuvoje augalinio maisto renginys „Vegfest LT” keliasi į Kauną - jau tradiciniu tampantis „Vegfest LT Kaunas” šiemet bus surengtas rugsėjo 28 d. prekybos ir pramogų centre „Akropolis”.

„Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą bei augalinę mitybą - norime parodyti visuomenei koks įvairus ir skanus yra augalinis maistas, o tuo pačiu padrąsinti veganiškus bei veganams draugiškus verslus - veganų bendruomenė sparčiai auga, kartu su ja - ir veganams tinkamų produktų paklausa”, - sakė renginio iniciatorė Ventė Viteikaitė.

Festivalio lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, mėsos ir pieno produktų pakaitalų, ekologiškų prekių, receptų knygų, virtuvės įrangos, natūralios kosmetikos, drabužių, papuošalų ir aksesuarų, prekių vaikams ir t.t. Dalyvaus daugiau nei 70 verslų iš Lietuvos ir užsienio. „Bus ir „vegfesto” senbuvių - yra įmonių, dar nepraleidusių nei vieno mūsų renginio, ir naujokų, kurie viešai pasirodys pirmą kartą. Ir vieni, ir kiti siūlys įvairių naujienų, be to daugelio prekių bus galima įsigyti su nuolaidomis”, - žadėjo V.Viteikaitė.

Festivalis išsidėstys per keletą erdvių - prie pagrindinio įėjimo į „Akropolį” bus gaminamas karštas maistas, o likusioji mugės dalis įsikurs centro trečiajame aukšte baigiamoje įrengti Renginių aikštėje. Ties dvejais įėjimais į aikštę vyks papildomos veiklos - paskaitos, maisto gaminimo pamokos, veiks Vaikų zona. „Lankytojų laukiame su visa šeima”, - pabrėžė organizatorė.

Festivalis „Vegfest LT” organizuojamas nuo 2016 m. - pirmiausiai buvo surengtas Vilniuje, o jau kitais metais - ir Kaune. “Nors skeptikai pranašavo, kad Kaune patirsime fiasko, renginys susilaukė labai daug dėmesio, tiek užpernai tiek pernai susilaukėme itin gausaus lankytojų būrio”, - prisimininė Ventė.

Renginys vis keitė vietą, tačiau šiemet organiztoriai gavo kvietimą „Vegfest LT Kaunas” rengti „Akropolyje”. „Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas bus ilgalaikis ir nuo šiol tai bus nuolatine renginio vieta”, - sakė moteris. Ji atskleidė planus, kad galbūt ateityje renginys vyks dažniau nei kartą per metus. „Užsienyje įprasta veganų renginius organizuoti kas kelis mėnesius, o didieji miestai tokie kaip Londonas, Berlynas ar Maskva jau turi ir kas mėnesį rengiamas veganų muges”, - pasakojo V.Viteikaitė.

Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja su gyvūnais išbandytos ar gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių turinčios kosmetikos, vengia kailio ir odos dirbinių, vilnos, šilko, atsisako pramogų su gyvūnais.

Laikoma, kad veganizmas yra šiuo metu sparčiausiai pasaulyje augantis judėjimas. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per metus šoktelėjo nuo pusės iki 3,5 milijonų, veganizmas taip pat labai populiarus JAV, Kanadoje, Australijoje, tačiau populiarėja visame pasaulyje, nuo šių tendencijų neatsilieka ir Lietuva.

Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau didžiausia veganų platforma internete – „Facebook” grupė „Lietuvos veganai” šiuo metu jungia beveik 28.000 narių. „Labai didelės permainos matomos ir apsilankius viešojo maitinimo įstaigose, maisto prekių parduotuvėse - jei dar prieš keletą metų kavinėse, restoranuose paklausus apie veganiškus patiekalus, padavėjos tik gūžčiodavo pečiais, šiandien tos pačios vietos jau siūlo atskirus veganiškus meniu, o parduotuvėse atsiranda specialūs veganiškų prekių skyriai, kone kas savaitę pasiūloma naujų produktų”, - sakė V.Viteikaitė.

Visus, norinčius daugiau sužinoti apie veganizmą bei augalinę mitybą organizatorė kviečia apsilankyti „Vegfest LT Kaunas” festivalyje - renginio atmosfera itin draugiška, o įėjimas nemokamas.