Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Transilvanijos“ bare net 15 rūšių pilstomo alaus (Vilnius)

2010-04-02
Paskelbk savo straipsnį

Totorių g. 22 įsikūręs baras „Transilvanija“ - vienas ilgiausiai dirbančių barų Vilniuje – nuo ketvirtadienio iki šeštadienio durys čia varstomos net iki šeštos valandos ryto. „Transilvanijoje“ ypač laukiami alaus mėgėjai, kurie bare ras net 15 įvairių pilstomo alaus rūšių, pagaminto Čekijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir žinoma, Lietuvoje...

„Transilvanijos“ erdvės masina neįprastu interjeru, kuris nukelia iš Vilniaus senamiesčio į Karpatų kalnus. Tai britiškos aludės ir rumuniškos stilistikos junginys. Kaip ir priklauso, čia rasite autentiškus rumuniškos virtuvės patiekalus. Pastaroji garsėja patiekalais iš daržovių – baklažanų, paprikų, cukinijų ir pupelių. Šiai virtuvei darė įtaką tiek turkiška, tiek kaimyninių šalių virtuvė, ji labai įvairi, todėl būtinai paragaukite bent kelis patiekalus. Jei vis dėlto norite europietiškos virtuvės valgių – jų taip pat rasite meniu. Siūloma nemažai įvairių užkandžių, kurie tinka prie alaus. Alaus mėgėjus sugrįžti ir vėl vilioja didelis pilstomo alaus pasirinkimas. Viso 15 rūšių:

* čekiškas („Budweiser“, „Samson“, „Krusovice Cerny“),
* vokiškas („Warsteiner“, balto „Tucher“ alaus),
* britiškas („Guiness“, „Murphy's stout“),
* belgiškas („Hoegarden“, „Grimbergen dubbel“)
* lietuviškas („Švyturio Extra“, „Baltas“, „Baltijos“, „Raw“ bei „Utenos Premium“)

Išskyrėme keletą įdomesnių:

Warsteiner - German Pils. Šiame aluje gerai išreikšti apyniai, mažesnis salyklo kiekis nei čekiškame „Pilsner“ aluje. Tai geriausias pasirinkimas tarp „Transilvanijoje“ siūlomo pilstomo vokiško alaus.

Hoegaarden - Belgium White. Šis užkariavo ne vieno alaus mėgėjo simpatiją. Pastarasis alus ženkliai skiriasi nuo vokiško kvietinio alaus. Specifinį „Hoegaarden“ alaus skonį brandinimo metu suformuoja specialūs ingredientai – kviečiai, kalendra bei curacao apelsinų žievelės. Tokia mistiška ir drumstai geltona gėrimo išvaizda atsiranda, kadangi alus nėra filtruojamas, o antrinė fermentacija vyksta statinėse.

Istorijos mėgėjus turėtų sudominti belgiškas biere d’abbaye, vienuoliškas šaknis turintis „Grimbergen“. Brabante vietovėje, 1128 metais Šv. Norbertas įkūrė Grimbergeno abatiją. Pastaroji ir joje veikiantis bravoras buvo ne kartą nuniokoti: išplėšti ir sudeginti. Kiekvieną kartą pastatai buvo atstatomi. Dėl šios priežasties, prisikėlimą iš pelenų simbolizuojantis Feniksas pavaizduotas ant „Grimbergen“ alaus butelio etikečių. Šiandien tamsiai rudos spalvos, kvepiantis „Dubbel“ likeriu ir skrudinta kava, deginto grūdo skonio alus gaminamas Charleroi meiste.

„Transilvanijoje“ rasite ir alaus buteliuose: „Chimay“, „Duvel“, „Leffe“, „Affligem“, „Maredsous“.

Chimay gamykla žinomiausia visoje Belgijoje. Tai yra viena iš septynių pasaulyje oficialiai pripažintų vienuolynuose įsikūrusių trapistų alaus daryklų. „Chimay“ gamina viršutinės fermentacijos gyvą alų. Antrinė fermentacija vyksta butelyje, todėl galimos nuosėdos. „Chimay“ alus gaminamas pagal seną slaptą vienuolių receptūrą. Naudojama sudėtinga technologija ir unikali receptūra, todėl gaminamas ribotas alaus kiekis. Dėl šios priežasties alaus brangus ir ypač vertinamas ekspertų.

Iki susitikimo „Transilvanijoje“!

Daugiau apie „Transilvaniją“>>

Elena Germanovič
Nuotraukos: iš „Transilvanijos“ archyvo
Meniu.lt ir „Transilvanijos“ informacija