Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Trance bliuzo įkūrėjas ir guru lankysis ir Lietuvoje

2013-06-19
Paskelbk savo straipsnį

Otis Taylor kūryboje pamatinis bliuzo muzikos skambesys apjungiamas kartu su elektroniniu, hipnotizuojančiu ir kone psichodeliniu garsu, kurį muzikantas vadina trance bliuzu. Otis muzikinės erdvės pajautimui ir vokalo frazuotėms daug įtakos turėjo turtinga John Lee Hooker kūryba, o jo vokalinis totemas neabejotinai yra James Brown. Otis bliuze gausu įvairių instrumentų: bandža, armonikėlė, mandolina, gitara, violončelė. Jo muzika – nuolatos evoliucionuojanti, bet daugiausiai dėmesio visuomet skiriama kūrinių emocijai. Kompozicijoms svorio suteikia stiprūs ir atviri dainų tekstai, paviešinantys socialines problemas, su gilia pagarba primenantys skaudžias tautų istorijas ir kviečiantys susimąstyti, kas iš jų liko – būtent dėl to Otis vadinamas vienu aktualiausiu mūsų laikų bliuzo artistu. Išlikti abejingam Otis muzikai – neįmanoma, nes jo dainos – tai žmonių prisiminimai bei asmeniškiausi liudijimai apie išties svarbius dalykus. 

Kūrybiškai bręsti Otis padėjo Denverio folkloro centras, kuriame jis nusipirko savo pirmąjį instrumentą – bandžą, pirmąkart išgirdo „Mississippi John Hurt“ ir country bliuzą. Dar būdamas paauglys išmokęs groti gitara ir lūpine armonikėle, jis sukūrė savo pirmąją grupę „Butterscotch Fire Department Blues Band“, o po to – „Otis Taylor Blues Band“. Kurį laiką pagyvenęs Londone, Otis kartu su legendiniu „Deep Purple“ dainininku ir gitaristu Tommy Bolin sukūrė projektą „T&O Short Line“. Po to sekė darbas su grupėmis „4-Nikators“ ir „Zephyr“, o kartą Otis teko garbė leistis į muzikines improvizacijas kartu su Jimi Hendrix! Nuo 1977 m. iki 1995 m.  nuolatos raginamas grįžti į sceną, po vieno nedidelio, bet įsimintino koncerto Otis Taylor taip ir padaro drauge su Kenny Passarelli ir Eddie Turner. Nuo 2010 m.  pradėjo rengti kasmetinį trijų dienų „Trance Blues“ muzikos festivalį Boulder mieste Kolorado valstijoje (JAV).

Otis Taylor diskografiją puošia trylika albumų, kuriuose atsiskleidžia nepaprastai stiprus kūrėjo muzikinis pasaulis – kupinas intensyvaus pasakojimo, nuostabą keliančių tekstų, nuogos instrumentuotės bei begalę erdvės interpretacijoms paliekančios muzikos. Jo albumai sulaukė kritikų pripažinimo bei pelnė daugybę bliuzo muzikos apdovanojimų: „White African“ (2001 m.) išrinktas geriausiai debiutavusiu bliuzo albumu, „Double V” (2005 m.), „Definition of a Circle” (2007 m.) ir „Recapturing the Banjo” (2008 m.) pelnė „Downbeat’s Best Blues CD” apdovanojimus, Otis dukart buvo nominuotas prestižiniam „Académie Charles Cros”, o „Contraband” (2005 m.) laimėjo „Downbeat” žurnalo „Critics Choice” geriausio metų albumo nominacijoje. Otis ne vieną kartą buvo nominuotas ir įvertintas „Blues Music Award“ už savo vaizdingą grojimą bandža – ir tai ne visi jo pelnyti muzikiniai trofėjai. 2009 m. dvi Otis dainos buvo įtrauktos kaip garso takelis į populiarųjį Michael Mann filmą „Public Enemies”, kuriame vaidina Johnny Depp ir Christian Bale.

Bandant apibūdinti Otis Taylor subtiliai kuriamą garsą bei emociją, sunku parinkti taikliausius žodžius, todėl kviečiame koncertų metu drauge jų ieškoti. Aktualiausias mūsų laikų trance bliuzo atlikėjas Otis pažada daugybę žmogiškų, intymių ir hipnotizuojančių muzikinių istorijų.


Daugiau info: www.gmgyvai.lt