Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

TOP priežastys, kodėl žmonės atsisako vegetarizmo

2018-02-02
Paskelbk savo straipsnį

Tikriausiai ne vienam teko pažinoti žmogų, kuris prisiekęs vegetaras, ne tik gamina maistą sau, bet ir mielai vaišina draugus, norėdamas parodyti, kad ir jie galbūt galėtų taip gyventi. Garsiai aiškina visiems apie mėsos žalą ir kaip jos jam nereikia, kol galiausiai... Vieną dieną visus nustebina pasakęs, kad laikas užsisakyti kepsnį. Taigi, kokios dažniausios priežastys, dėl ko vegetarai grįžta prie mėsos?

„Psychology today“ tinklapis pasidalino, jog 35proc.atsisakė vegetarizmo dėl sveikatos, 26proc. teigė, kad tokia mityba reikalavo per daug pastangų, 17 proc. pradėjo jausti didelį norą suvalgyti mėsos ir kitos įvairios priežastys. Taigi pažvelkime į tai iš arčiau.

Suprastėjusi sveikata

Nemažai vegetarų pajaučia, kad po tam tikro laiko besilaikant tokios mitybos pradeda stigti energijos, sulėtėja mąstymas, susilpnėja plaukai ir nagai, oda praranda gyvybę. Dažnai visi šie pojūčiai atsiranda dėl per mažo suvartojamų kalorijų kiekio arba dėl nukritusio hemoglobino. Viso to galima išvengti, jei maitinsitės tinkamai, bei reguliariai atliksite kraujo tyrimus. Špinatai, riešutai, burokėliai ir daugybė kitų produktų padės užtikrinti sveiką kraują. Tačiau kaip žinoti, ar netrūksta mityboje kalorijų? Įtraukite alyvuoges, avokadus, grūdus ir sėklas, taip patiekalai bus sotesni ir suteiks daugiau energijos.

Vegetarizmas sukelia per daug sunkumų

Kai kurie vegetarai pavargsta galvoti, kur galima nueiti su draugais, kad ir jiems tiktų, bet būtų ir patiekalų be mėsos. Taip pat užimti žmonės neturi laiko planuoti savo maisto ar gaminti atskirai nuo šeimos. Per šventes, kai visi valgo keptą kalakutą, galvoti, ką įsidėti į lėkštę ir t.t... Kad neatsibostų valgyti tuos pačius patiekalus, reikia ieškoti naujų receptų ir t.t... Todėl kartais tiesiog pasiduoda. Tačiau iš tikro, tai nėra taip sunku. Dauguma viešojo maitinimo įstaigų turi patiekalų skirtų vegetarams, o ir pačiam susiplanuoti patiekalus ir juos pasiruošti gana paprasta tik reikia įprasti. Keičiant mitybą visada yra sunkumu, bet jei po truputi įtrauksite vis daugiau vegetariškų patiekalų, kol visai tapsite vegetaru, net nepajusite, kad tai užima daugiau laiko ar pastangų.

Didelis noras mėsos

Kai kurie vegetarai pradėdavo jausti nenumaldomą norą suleisti dantis į mėsainį ar kumpį, prisiminti vištienos krūtinėlės skonį ir t.t... Taip gali nutikti dėl daugybės priežasčių. Viena iš jų, staigus perėjimas prie vegetarizmo. Jei žmogus visą gyvenimą kas dieną valgė mėsą ir staiga jos atsisako, žinoma, kad bus labai sunku. Tas sumuštinis ryte su saliami yra ne tik pomėgis, bet ir įprotis. Todėl rekomenduojama prie vegetarizmo prieiti pamažu. Kita priežastis, kodėl atsiranda nepaaiškinamas noras suvalgyti mėsos, yra paprasčiausias alkis ar organizmo nusilpimas. Dėl šios priežasties būtina užtikrinti, kad organizmas gauna visas reikiamas medžiagas.

***

Yra žmonių, kurie laikosi vegetariškos mitybos visą gyvenimą, yra ir tokių, kurie supranta, kad tai jiems netinka. Tačiau bet kuriuo atveju, jei nusprendžiate išbandyti vegetarizmą, stenkitės prie jo pereiti lėtai ir nesukeliant organizmui streso. Tai padės išvengti nemalonių pojūčių.