Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

TOP 5 picerijos į kurias norisi sugrįžti

2018-09-04
Paskelbk savo straipsnį

Ko gero nerastume nei vieno žmogaus, kuris nebūtų ragavęs picos. Šis, rašytiniuose šaltiniuose jau nuo X amžiaus minimas, iš Italijos kilęs patiekalas per daug metų taip išpopuliarėjo visame pasaulyje, kad sunku net įsivaizduoti, kaip kasdienybėje reikėtų apsieiti be jo. Pica tai patogus ir greitas maistas, o tinkamai paruoštas dar ir be gali skanus. Pasižiūrėkime, kur sostinėje galima rasti picerijų, į kurias norisi sugrįžti vėl ir vėl.

Bonocosi“ įkurėjas italų šefas Gianluca sėkmingai atidarė net dvi picerijas – vieną senamiesčio širdyje, Gedimino prospekte, kitą pirkėjų gausiai lankomame „Ozo“ prekybos centre. Abiems klientūros netrūksta, nes picos čia neįprastos – ilgo stačiakampio formos. Tokią įspūdingą tikros itališkos receptūros picą atvežus ant specialiaus vežimėlio gausiai išalkusiai kompanijai puiki nuotaika garantuota.

Casa La Familia“ yra retas atvejis mūsų rinkoje. Tai – Viduržemio jūros regiono skoniams ištikima vegetariška šeimos picerija, siūlanti picas, keptas krosnyje degančių malkų kaitroje. Įėjus į vidų maloniai nuteikia jaukus, šviesus interjeras, kuriame juntama ispanų architekto Gaudi įtaka. Vegetariškame meniu rasite tikrai ne tik kiek pabodusią „Margaritą“, bet kur kas didesnį pasirinkimą. O vasarą „Casa La Familia“ meniu netikėtai galima atrasti ir natūralių, šviežiai gaminamų ledų.

Baltoji katė“ yra dar vienas itin malonus ir jaukus kūrybiško ir besivystančio Naujamiesčio atradimas. Nieko neišsiskirianti išorė (nykioje Švitrigailos g. parduotuvių ir kavinių alėjoje) ir šiek tiek klaidinantis sausas užrašas (pica, kava, desertai) slepia tikrą perlą. Atrodo, kad pateksi į eilinę kepyklėlę, o užeini į puikią piceriją su itin kokybišku aptarnavimu, kur pasitinka pats italas šefas. Picų pasirinkimas visai nedidelis, tačiau juk esmė ne kiekybėje, o kokybėje!;) Džiugina dar ir tai, kad prie jų atsigerti galima ne tik visiems įprastų gėrimų, bet ir šviežiai spaustų sulčių. Na, o dar vienas „fun fact” užkoduotas restoranėlio pavadinime. Spėkit, kodėl būtent „Baltoji katė”? Pasak šeimininkų, nes miltuota!

Jurgis ir Drakonas“ prieš keletą metų į sostinės picerijų ratą įšoko su trenksmu. Vos jiems atsidarius klientai ėjo šniūrais ir stovėjo eilėse, todėl dabar jie  gali pasigirti net trejomis picerijomis Vilniuje ir dar viena Kaune. Smagu dar ir tai, kad visos picerijos, puikiai išlaikiusios savo kokybę ir meniu originalumą. Picų variacijos čia visai nestandartinės, vilioja neįprastų skonių padažai, neapsiribojantys vien pomidorų skoniu, tačiau gundantys ir mėlynių, aštraus medaus ar kokoso pieno skoniais. „Jurgis ir Drakonas“ taip pat siūlo išbandyti ir sveikesnį, pilno grūdo pagrindą, taigi savo favoritus išsirinks ir tikrų picų ir alternatyvaus maisto gerbėjai.

Monstro“ yra itin netikėta vieta picų pasaulyje, atidaryta Arklių g., populiariame barų kiemelyje, kur vienas šalia kito žmones buria „Špunka“, „Prohibicija“, „Meatballs“ ir kiti barai.  Iš tikrųjų, tai nedidelė picerija, kepanti picas, kurioms neįmanoma atsispirti. Meniu paprastai sudaro vos 6 picų rūšys, bei viena papildoma mėnesio pica. Tačiau iš jų paprasta ir lengva išsirinkti visiems – ir vegetarams ir mėsos mėgėjams. Visos picos „Monstro“ yra patiekiamos su specialiais baro padažais, alyvuogių ir pomidorų. Prie picų galima užsisakyti kelių rūšių pilstomo alaus, ar kito mėgiamo gėrimo.

Visos šios picerijos yra kardinaliai skirtingos, tačiau savaip traukiančios ir kvepiančios sultinga šviežiai iškepta pica. „Bonocossi“ ir „Baltoji katė“ labiau tinka dienos pietums, „Casa La Familia“ bei „Jurgis ir Drakonas“ ilgai vakarienei, o „Monstro“ baras ruošiantis naktinėms linksmybėms su kompanija. Todėl kviečiame išsirinkti ir išbandyti tiek mėgėjus, tiek smalsuolius, tiek tiesiog išalkusius praeivius.

Živilė „Out & About“  @Meniu.lt