Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sveikos gyvensenos treneris R. Janeliūnas: „Jei žmogus norės pasiekti rezultatą, jis jį ir pasieks“

2020-11-29
Paskelbk savo straipsnį

Kiekviena mitybos konsultanto, jogos, aerobikos, kangoo jumps trenerio Remigijaus Janeliūno diena prasideda 5 val. ryto. Netrukus Remigijus sveikinasi su bendraminčiais, veda jiems ryto treniruotes, įvertina pasiekimus ir sudaro planus, padedančius kiekvienam pasiekti tikslą, kurį pasiekė ir pats Remigijus – puikią fizinę ir dvasinę savijautą. Tokiu ritmu treneris gyvena jau penktus metus. Subalansuota mityba ir reguliarios treniruotės Remigijui Janeliūnui padėjo ne tik numesti beveik 20 kg svorio, atsisakyti žalingų įpročių, jaustis energingai, bet ir atrasti savyje neišsenkantį pozityvumą, kuriuo šiandien treneris stengiasi įkvėpti ir kitus.

Svarbiausia – teisingos kalorijos ir tinkamas režimas

Ne paslaptis, kad daugeliui mitybos planai asocijuojasi su alinančiomis dietomis ir savęs ribojimu. Tačiau Remigijus Janeliūnas sudarydamas individualius mitybos planus vadovaujasi kitokiais principais. Čia nėra griežto meniu ar draudimų valgyti tam tikrus produktus. Trenerio mitybos planai – tai pagal žmogaus poreikius ir tikslus sudarytas mitybos režimas, individualiai žmogui nustatytos porcijos ir patiekalų įvairovė. Pasak Remigijaus Janeliūno, svarbiausias sveikos mitybos rodiklis yra ne kuo mažiau kalorijų, bet tinkamas mitybos režimas ir pakankamas TEISINGŲ kalorijų kiekis. Būtent nepakankamą mitybą ir neteisingai pasirenkamus produktus Remigijus Janeliūnas įvardija kaip pagrindines priežastis, dėl kurių išsibalansuoja žmonių organizmas.

„Žmogui maistas yra energija judėti, pasiekti savo tikslų. Dažniausia žmonių problema yra nedavalgymas. Kai būna kalorijų deficitas, organizmas pradeda taupyti, kaupti. Aš žmones mokau maitintis: pusryčiai, užkandžiai, pietūs, užkandžiai, vakarienė, naktipiečiai. Mes ieškom kompromisų su kiekvienu sudarant planą. Planas sudėliotas žmogui taip, kad jis man gali parašyti: „aš to nevalgau, į ką galiu keisti?“. Okey, mes tada pasitariame ir  savaitinis planas individualizuojamas pagal žmogaus poreikius su daugiau pasirinkimų. Dėl to yra lengva, o maisto įvairovė yra labai svarbu“.

Didžiausia problema – ne visuomet antsvoris

Geriausius rezultatus į Remigijų Janeliūną besikreipiantiems žmonėms pavyksta pasiekti 12 savaičių mitybos ir sporto  iššūkio programos metu, apie kurią daugiau informacijos galima rasti trenerio internetinėje svetainėje www.subalansuotamityba.lt. Vienas įspūdingiausių pasiekimų – programos dalyvės per 6  mėnesius numesti net 42 kg. Treneris atvirauja, kad susirūpinti savo mityba žmones ne visuomet paskatina noras atsikratyti papildomų kilogramų. Kartais moterys ir vyrai kreipiasi vedini kur kas kasdieniškesnių tikslų.

„Pirmiausia, žmonių norai būna susitvarkyti sveikatą ir atgauti energiją, pakilti nuo sofos, pradėti judėti po truputėlį. Iš pradžių jie tik stebi rytines ir kitas nemokamas treniruotes, mankštas. Po to įsijungia į jas ir galų gale supranta, kad  nori pradėti jaustis energingai, sugebėti keltis 5 val. ryte ir vakare būti tiek pat energingam, kaip ir atsikėlus ryte“.

Kas gi svarbiausia?

Nors Remigijus Janeliūnas daugiau nei prieš trejus metus tapo vegetaru, tačiau į žmonių įpročius valgyti mėsą žvelgia tolerantiškai. Tokiais atvejais treneris rekomenduoja esant galimybei rinktis žvėrieną bei stengtis valgyti lietuvišką, ūkininkų auginamų gyvulių mėsą. Treneris pastebi ir lietuviams būdingą kitą neigiamą mitybos įprotį – per didelį suvartojamos mėsos kiekį. Pasak Remigijaus Janeliūno, žmogaus organizmui optimalus mėsos kiekis yra apie 100 gr kas trečią dieną. Treneris atskleidė ir pagrindines taisykles, į kurias reikia atkreipti dėmesį norint sveikiau   maitintis.

„Renkantis maistą reikia žiūrėti, kad jo racione būtų daugiau gyvos ląstelės, t.y. daržovių, vaisių, tai, kas yra gyva, neperdirbta, nevirta ar  neapdirbta dar kaip nors. Gyva ląstelė turi daugiausia energijos. Ji kūne daugiausia išskiria jos ir kūnui padeda sveikti“.

O kaip gi sportas?

Be abejo, sportas yra glaudžiai susijęs su sveika gyvensena. Tačiau ne visuomet norint pradėti sveikesnį gyvenimo būdą, būtina lieti prakaitą sporto salėje. Remigijus Janeliūnas teigia, kad vien tinkama mityba užtikrina 80% rezultato. Nenorintiems aktyviai sportuoti, treneris rekomenduoja į fizinį judėjimą žvelgti ne kaip į kalorijų deginimo priemonę, bet suprasti kitokią jo vedamų treniruočių prasmę.

„Ryto mankštą darau tam, kad mes sukeltumėm truputį kūno temperatūrą. Išjudėjus limfai pradeda aktyviau veikti kūnas ir atitinkamai mūsų nuotaika geresnė. O kai geresnė nuotaika, tada ir maistas atitinkamai geriau pasisavinamas. Žmogus gali valgyti visiškai sveikai, bet jeigu jo mintys bus blogos, depresinės, neigiamos, rezultatas bus blogas. Čia vienas iš tų dalykų, dėl ko reikia pasportuoti – kad pakeistume vidinę mūsų kūno pusę“.

Bendruomenė

Remigijus Janeliūnas su bendraminčiais ir mokiniais bendrauja ne tik asmeniškai. Treneris mitybos bei sporto patarimais, mankštų pratimais ir pozityviomis mintimis dalijasi savo  facebook grupėje „Remigijus Janeliūnas–Erdvė tavo pokyčiams“, kurioje daugiau nei 20000 sekėjų. Vieningos bendruomenės nauda –  tai ne tik galimybė gauti naudingos informacijos ir pasidalinti patirtimi. Treneris atvirauja,  nors ir retai, bet pasitaiko atvejų, kai žmonėms pritrūksta ryžto ir valios laikantis mitybos plano. Tokiais atvejais uždaroje grupėje matant kitų pasiektus puikius rezultatus, tačiau negalint pasigirti savaisiais, žmonėms tai tampa paskata susimąstyti ir grįžti prie sveikesnio gyvenimo siekimo.

„Tai yra bendruomenė, tai yra bendras siekimas rezultatų ir kiti mato tuos rezultatus. Tai – didesnė atsakomybė“.

Treneris savo ruožtu kasdien asmeniškai bendrauja su kiekvienu iššūkio dalyviu. Siekdamas, kad žmonės būtų susikoncentravę į mitybos planą ir režimą, Remigijus Janeliūnas dalyviams taiko taisyklę – besilaikantys mitybos plano siunčia treneriui maisto, kurį ketina valgyti nuotraukas. Tokiu būdu dalyviai jaučiasi atsakingi ne tik prieš save, bet ir prieš savo mokytoją.

Sveiki saldumynai

Treneris Remigijus Janeliūnas mielai pasidalino receptu, kuris itin džiugina smaližius. Tai puikus įrodymas, kad net ir saldumynų mėgėjams galima rasti sveikų ir saldžių alternatyvų. Pasak Remigijaus, šį užkandį, esantį trenerio mitybos planuose, žmonės renkasi mieliau nei anksčiau mėgtus šokoladinius saldainius.

„Paimkite 3 – 4 datules ir į vidų įdėkite riešutų sviesto, 99 ar  100%. Geriausia būtų, kad tai būtų be palmių aliejų ir su pačiais riešutais. Tai bus ir sotu, ir gera kūnui, ir pajausite pasitenkinimą“.

Tik besidžiaugiantis ir laimingas žmogus džiugina aplinkui esančius kitus“

Paklaustas apie tai, ko palinkėtų visiems, neabejingiems sportui ir sveikai mitybai, treneris Remigijus Janeliūnas pirmiausia patvirtino daug kam žinomą, tačiau kartais pamirštamą tiesą – būtina skirti pakankamai dėmesio sveikatai. Juk noras pasiekti karjeros aukštumas, užauginti laimingus vaikus ar įgyvendinti bet kokius kitus tikslus yra neįmanomas be geros sveikatos.

„Noriu palinkėti visiems būti aktyviems, susitelkti į savo sveikatą, pradėti keisti įpročius. Būkim pozityvūs, aktyvūs, nes tik besidžiaugiantis ir laimingas žmogus džiugina aplinkui esančius kitus. Juk mes ir norim būti naudingi kitiems ir džiuginti aplinkinius“.

@Milana Kučiauskienė