Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sveiko maisto šventėje Palangoje – idėjos furšetams ir dalykiniams pobūvimas

2011-09-29
Paskelbk savo straipsnį

Rugsėjo 30 d. - spalio 02 d. jau dvidešimtąjį kartą į Palangą renkasi sveiko maisto žinovai ir profesionalai, kad galėtų pasidalinti savo patirtimi, dalyvauti teminių, degustacinių ir šeimininkių šeimininkės stalų konkursuose bei sveiko maisto parodoje, kurios tema šiais metais skirta dalykiniams pobūviams ir furšetams.

Populiarėjant vegetarinei mitybai ir žaliavalgystei Lietuvoje auga poreikis ne tik rasti tinkamų patiekalų kavinėje ar restorane paprastą dieną, bet ir rengti dalykinius susitikimus, priėmimus, vakarus prie stalo, ant kurio būtų gausi įvairovė originalių sveiko maisto užkandžių.

Kodėl kilo mintis rengti šventę, skirtą furšetams ir dalykiniams pobūviams?

Sveiko maisto šventei šiais metais sukanka garbingas dvidešimties metų jubiliejus. Šventinis stalas turėtų būti įspūdingas. Bet pagalvojome, kad šiomis dienomis retai kurioje mažesnio miesto kavinėje vegetaras ar žaliavalgis gali gauti skanų, profesionaliai paruoštą sveiko maisto patiekalą. Nekalbant jau apie dalykinius priėmimus ar furšetus. Būna, stovi prie įmantriai serviruoto, vištomis, lydekomis, kitokiais sumaitotais gyviais ir atsibodusiomis „majonezinėmis“ mišrainėmis nukloto stalo, o valgyti nėra ką. Tiesa, populiariausias valgis, kuriuo gali pasigirti kiekviena kavinė – graikiškos salotos. Jų beveik visuomet būna. Sakyčiau, mažokas pasirinkimas... Kai kur dar galima rasti keletą vegetarams skirtų patiekalų, bet asortimentas nesikeičia metų metais. Tad šioje srityje paslaugų kokybė didžiojoje Lietuvos dalyje gerokai atsilieka nuo stiprėjančios šalyje tendencijos rinktis sveiko maisto patiekalus.

Kas gali dalyvauti šventėje?

Dalyvauti šventėje galima ir kaip svečiui, ir kaip dalyviui. Dalyvauti konkursuose kviečiame visus, kurie prisiliečia prie svarbiausių žmonių gyvenimo akimirkų: renginių organizatorius, maitinimo paslaugas teikiančias įmones, visuomenines ir   verslo įmones, visus kitus, populiarinančius sveiką gyvenimo būdą, ieškančius išskirtinių idėjų savo veiklai bei besidominčius sveika gyvensena. O svečiais gali būti visi, kam ši tema yra artima, kas nori daugiau išmokti ir sužinoti apie sveiko maisto patiekalų gamybą pobūviams.

Kuo ypatinga šių metų sveiko maisto šventės programa?

Šventė vyks tris dienas ir ji tradiciškai prasidės penktadienio konferencija, kurios tema „Sveikos mitybos virusas: idėjos virsta darbais“. Turime pasidžiaugti, kad praėjus tik metams po paskutinės sveiko maisto šventės „Sveikos lietuviškos vestuvės“ mes jau turime tris puikias realiais projektais virtusias idėjas: darželiuose, mokyklose ir kolegijose pereinama prie sveikos mitybos, pradedamos dėstyti sveikos gyvensenos programos. Tad konferencijoje bus pristatyti trys projektai, kuriems   organizatorius įkvėpė Lietuvos sveikuolių sąjungos veikla ir kurie jau sėkmingai įgyvendinami.

Šeštadienį vyks gražiausia šventės dalis: teminių, degustacinių ir šeimininkių šeimininkės stalų konkursai. Vakare visų dalyvių lauks nugalėtojų apdovanojimo vakaras ir vakaronė.

Sekmadienį bus praktinis žaliavalgystės seminaras, kurio metu ragausime kokteilių ir kitų žaliavalgių patiekalų.

Visos sveikuolių sąjungos rengiamos šventės turi vieną svarbų aksesuarą – rytinės mankštos ir maudynės jūroje bet kokiu oru. Tad ir šiais metais kiekvienas norintis galės prisijungti ir pajusti kiek daug energijos tai suteikia.

Šventės metu taip pat vyks leidinių, arbatžolių, prieskonių, ekologiškų produktų mugė.

Ar yra kokių nors ypatingų naujienų, kurios pasitiks konkursų dalyvius?

Nuo šių metų Lietuvos sveikuolių sąjunga, renginio organizatorė, konkursų nugalėtojams - kavinėms ir restoranams - išduos specialų sertifikatą, liudijantį apie patiekalų atitikimą sveikos mitybos taisyklėms. Tai ne tik maitinimo įstaigų skatinimas plėsti meniu vegetarams ir žaliavalgiams, bet ir ženklas sveikai gyvenančiam žmogui, užėjusiam pavalgyti, kad kavinės šeimininkams svarbus kiekvienas klientas.

Nuoširdžiai kviečiame visus dalyvauti šventėje. Akimirkas iš 2009 m. ir 2010 m. sveiko maisto švenčių rasite www.sveikuoliai.lt pusplapyje, fotoalbume.

Sveikas maistas ant dalykinio pobūvio stalo – naujos kokybės standartas


Nuotraukos: Mindaugas Žiūkas