Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sveikiausios Naujų metų išvakarių tradicijos aplink pasaulį

2018-01-02
Paskelbk savo straipsnį

Naujieji metai – daugumai mūsų tampa geriausiu paskatinimu įgyvendinti savo naujus tikslus ir pažadus. O kad šie išsipildytų, dažnai su šypsena ar visai rimtai, skirtinguose pasaulio kampeliuose Naujų metų išvakarės neįsivaizduojamos be sėkmę nešančių maisto produktų, na o kokie iš jų sveikiausi?

Turkija

Dėl savo raudonos spalvos bei panašumo su žmogaus širdimi, granatai Turkijoje laikomi vienu geriausiu sėkmės ir sveikatos simboliu. Na, o žinoma, gausybė sėklyčių granatuose simbolizuoja dar ir vaisingumą. Todėl Turkijoje prieš Naujus metus tiesiog būtina suvalgyti šio sultingo vaisiaus.

Dėl ko turkai tikrai neklysta, tai granato vaisiaus teikiamų gerųjų savybių sveikatai. Ir visai nesvarbu, jei Naujuosius sutinkate ne Turkijoje, tačiau gausų vitaminų A, C ir E granatą verta suvalgyti ir lietuviams. Jei sėkmės ir neatneš, tai bent jau dėl savo gausybės antioksidantų ir vitaminų, greičiau padės atgauti jėgas po didžiausio metų vakarėlio.

Filipinai

Nors pagal daugumos Azijos valstybių tradicijas mandarinai paplitę kaip populiariausias Naujų metų simbolis, tačiau Filipinuose tikima, kad bet koks apvalus vaisius, suvalgytas prieš šventes, atneš sėkmę. Vaisiaus apvalumas dar asocijuojamas su moneta, todėl tikima, kad metai bus ne tik sėkmingi, bet ir turtingi. Filipinuose sėkmingiausiu skaičiumi laikomas 13, todėl tiek vaisių siūloma suvalgyti, kad norai ir tikslai sėkmingai išsipildytų.

Gal trylikos vaisių vienu prisėdimu suvalgyti nebūtina, bet tokius apvalius vaisius kaip apelsinai, mandarinai ir obuoliai tikrai naudinga suvalgyti ir mums. Vaisiuose esančios skaidulos sulėtina greitą cukraus patekimą į kraują, be to, juose gausu imunitetą palaikančio vitamino C, kuris tiesiog būtinas po viso šventinio laikotarpio.

Pietų Amerika

Pietinėse Amerikos pakrantėse gyvenantys žmonės, pirmąją Naujų metų dieną į savo patiekalus būtinai įtraukia žalių lapinių daržovių. Ar tai būtų sultenė, špinatai ar įvairiausių rūšių kopūstai, tikima, kad šios daržovės dėl savo spalvos ir išvaizdos labiausiai panašios į pinigus. O juk kuo daugiau suvalgoma šių daržovių, tuo turtingesni metai laukia!

Žalias lapines daržoves į savo mitybą verta įtraukti ne tik per šventes, bet ir visus metus. Nes jeigu ne pinigus jos atneš, tai bent jau geresnę sveikatą tai tikrai. Šiose daržovėse yra gausu fitomedžiagų, kurios laikomos efektyviausiai saugančiomis nuo vėžio. Žaliuose lapuose taip pat gausu mums reikalingų mineralų geležies ir magnio. Be to, šios daržovės pagerina žarnyno veiklą, o po šventinio valgymo maratono, jomis papildyti mitybą tiesiog būtina.

Italija ir Vengrija

Šiose šalyse vienas populiariausių Naujų metų šventinių patiekalų – lęšiai. Ar troškinyje su mėsa, ar sriuboje, ar vieni, bet manoma, kad ši ankštinė daržovė atneša finansinę gerovę. Mitas kilęs iš paties virimo proceso, kurio metu lęšiai išbrinksta ir padidėja nuo vandens.

Šią vengrų ir italų tradiciją tikrai verta perimti ir mums, nes tokios ankštinės daržovės kaip lęšiai, pupelės ar avinžirniai yra puikus augalinis baltymų šaltinis. O baltymai yra vienas puikiausiai sotumą užtikrinančių maisto elementų. Todėl, jeigu vienas iš jūsų Naujų metų tikslų yra ne tik susikrauti turtus, bet ir palaikyti liekną figūrą, nepamirškite valgyti šių daržovių.

***

Nauji metai gali būti pats geriausias laikas išsikelti naujus tikslus. O, kad tikslų siekti būtų dar lengviau, tiesiog būtina pasisemti sėkmę ir sveikatą nešančių patiekalų idėjų iš viso pasaulio. Ar tai būtų vaisingumą nešantys granatai iš Turkijos, ar sėkme apdainuoti apvalūs vaisiai iš Azijos šalių, o galbūt žaliosios daržovės ar ankštiniai iš pietietiškų valstybių – visos šios tradicijos yra be galo maistingos.

Lauryna Nelkinė @Meniu.lt