Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sveikesnio maisto tendencijas restoranuose skatina ir mokslininkai bei ekspertai

2014-09-02
Paskelbk savo straipsnį

„Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina, kad dažnas ir gausus druskos, cukraus ar riebalų vartojimas – viena pagrindinių infarkto, insulto, kitų širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių. Taigi, būtina skatinti žmones kuo sveikiau maitintis. Pramoniniu būdu gaminamų produktų sudėties keitimas – vienas iš būdų maistą padaryti palankesniu sveikatai ir pratinti vartotojus prie tokių gaminių“, - sako Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktoriaus pavaduotoja Snieguolė Ščeponavičienė.
Projekto „Salux“ metu ekspertai aiškinosi technines ir ekonomines mažų bei vidutinių įmonių galimybes gaminti pakeistos sudėties produktus. Visos projekte dalyvavusios šalys dalijosi tokios gamybos pavyzdžiais, o tai padėjo daugiau sužinoti apie efektyvius technologinius metodus.

Šiame projekte dalyvavę Lietuvos atstovai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai, parengė pakeistos sudėties produktų gaminimo rekomendacijas.
Tiek pramonės, tiek viešojo maitinimo įmonių atstovams rekomenduojama pakeistos sudėties produktus gaminti tikslinei vartotojų grupei ir tiekti kuo platesnei rinkai. Kad būtų pasiektas reikšmingas poveikis vartotojų sveikatai, šie maisto produktai turi būti skirti kasdieninei mitybai. Keičiant maisto produktų sudėtį reikėtų kiek įmanoma sumažinti reformuliuojamų komponentų kiekį,  tačiau stengtis, kad nenukentėtų gaminio maistinė vertė. Reikėtų sukurti ir įdiegti tokias gamybos technologijos, kad būtų galima jas pritaikyti įvairiems maisto produktams.

Labai svarbu, kad pakeistos sudėties produktai nebūtų brangesni ar turėtų ne prastesnes juslines savybes nei įprasti.

Pasaulinės restoranų verslo tencencijos – atsakingas restoranų verslas

Prieš porą metų, kuomet Lietuvoje tik pradėta šnekėti apie atsakingą restoranų verslą bei vietines ir sezonines žaliavas, tai atrodė nišinė ir sunkiai įgyvendinama idėja. Šiandien sukurta (ir toliau kuriasi) ne viena sėkminga restoranų ir ūkininkų bendradarbiavimo schema, priemonės restoranui užsidirbti iš rūšiuojamų atliekų, po truputį restoranai pradeda įkūrinėti savo daržus, aprūpinančius virtuvę sezoniniais maisto produktais. 
Vis dažniau restoranų svečių pasirinkimas, kur pavalgyti, įtakojamas jų vertybių, įsitikinimų, mitybos specifikos. Todėl atsakinga žaliavų pasirinkimo sąvoka pasipildo produktais be gliuteno, vegetariškais/veganiškais, žaliavalgiškais patiekalais, sumažintu cukraus/druskos/riebalų kiekiu ir pan. Po truputį sveikos dietos (ne maisto ribojimo, o sveikų ir pilnaverčių mitybos įpročių) taisykles pasaulyje pradeda sekti ir greito maisto taškai. Kodėl? Todėl, kad to reikalauja vartotojai, už atsakingą ir sveiką sprendimą balsuojantys savo pinigais. Kad išsiaiškintumėte, ką Jūsų svečiai labiausiai vertina, puikiai tinka anksčiau minėti degustaciniai meniu.

Daugiau informacijos apie Lietuvos atsakingų restoranų ir tiekėjų tinklą (LARTA):
www.larta.lt